Wiadomości
Stefan W. prowadzony przez policjantów (fot. Pomorska Policja)

czwartek,

07 listopada 2019

14:17

Stefan W. pozostanie w areszcie. Prokuratura odrzuciła wniosek o przeniesienie do szpitala psychiatrycznego

Podejrzany o zabójstwo prezydenta Gdańska Stefan W. zostaje w areszcie. Prokuratura odrzuciła wniosek obrońcy mężczyzny o zmianę wykonywania tymczasowego aresztowania na warunki szpitala psychiatrycznego - nieoficjalnie dowiedział się nasz reporter.

Prokurator odrzucił wniosek obrońcy o umieszczenie Stefana W. w szpitalu psychiatrycznym. Mecenas Artur Kotulski chciał zmiany sposobu wykonywania tymczasowego aresztowania, po zapoznaniu się z opinią na temat poczytalności podejrzanego. Przygotowało ją trzech psychiatrów i psycholog. Opinia jest niejawna, ale zdaniem mecenasa jednoznaczna i kategoryczna. Tymczasem prokuratura chce jej uzupełnienia. W Krakowie - gdzie odbywała się obserwacja mężczyzny - trwają teraz przesłuchania biegłych.

Przypomnę, Stefan W., zaatakował nożem Pawła Adamowicza w styczniu podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Prezydent zmarł dzień później. Stefan W. ma zarzut zabójstwa. Uznany jest za niebezpiecznego osadzonego i przebywa w jednoosobowej celi.
 

Grzegorz Armatowski