Wiadomości
Flagi rozdawaliśmy w Gdańsku, Gdyni i Skarszewach (Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment/Natalia Laszkiewicz)

piątek,

08 listopada 2019

13:00

Około dwa tysiące flag rozdano podczas akcji "Tydzień z biało-czerwoną". Piątkowy rekord w Gdyni?

Około 2 tysiące flag rozdaliśmy podczas akcji Radia Gdańsk "Tydzień z biało-czerwoną". W środę gościliśmy w Skarszewach, gdzie ulicami miasta przeszedł "Marsz radości dla Niepodległości". W czwartek odwiedziliśmy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, a w piątek pojechaliśmy do Gdyni. Najprawdopodobniej właśnie tam rekordowa liczba flag trafiła do mieszkańców. 

W Gdyni rozdawaliśmy flagi przy Infoboxie. Kilkanaście minut przed godz. 13 było ich ponad 600.

- Mamy nadzieję, że to przyczyni się do tego, że więcej naszych narodowych symboli będzie powiewało na naszych balkonach i przy oknach - mówił reporter Radia Gdańsk Sylwester Pięta.

 

flagi gdy

(Fot. Radio Gdańsk/Natalia Laszkiewicz)


GDAŃSK

- Jesteśmy patriotami, powinniśmy tu być. 11 listopada to bardzo ważny dzień w życiu narodu, flaga powinna być w każdym domu - mówili gdańszczanie przy Muzeum II Wojny Światowej.

Po flagi przyszli też najmłodsi. - Powiesimy je na balkonie albo przed domem, weźmiemy ze sobą na Paradę Niepodległości - dodali.

 

DSC 0213

(Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment)


SKARSZEWY

W Skarszewach dzieci i młodzież manifestowały swój patriotyzm i dumę z bycia Polakiem. - Flaga będzie powiewać na domu, bo zawsze wywieszam ją 11 listopada, cieszymy się, że Radio Gdańsk co roku prowadzi taką akcję - mówiła jedna z mieszkanek Skarszew. 

skarszewyflagi

(Fot. Radio Gdańsk/Natalia Laszkiewicz)

- My bardzo duży nacisk kładziemy na patriotyzm. Uczymy tego najmłodszych. Na budynku urzędu miasta flaga powiewa cały rok, widać ją z daleka, jesteśmy dumni, że jesteśmy Polakami - dodawał burmistrz Skarszew Jacek Pauli.
 

POSŁUCHAJ:
 
Kolejna akcja rozdawania biało-czerwonych flag już w przyszłym roku, przed Świętem Konstytucji 3 Maja.

Grzegorz Armatowski


Zobacz Galerię