Wiadomości
Prezydent Andrzej Duda i ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher podczas wspólnego wystąpienia w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Na konferencji ogłoszono, że 6 bm. w Waszyngtonie zostanie ogłoszony oficjalny komunikat o tym, że Polska została przyjęta do programu bezwizowego (Fot. PAP/Radek Pietruszka)

środa,

06 listopada 2019

11:38

Do Stanów Zjednoczonych bez wiz jeszcze przed świętami. Znamy dokładny termin

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że od 11 listopada zostanie wprowadzony ruch bezwizowy do Stanów Zjednoczonych.

Od 11 listopada 2019 r. będzie możliwe bezwizowe podróżowanie do USA na okres do 90 dni w celach turystycznych i biznesowych. Informację, w środę 6 listopada, przekazał prezydent Andrzej Duda. Dodał, że w środę w Waszyngtonie zostanie ogłoszony oficjalny komunikat o tym, że Polska została przyjęta do programu bezwizowego.


"Bezwizowa możliwość podróżowania do Stanów Zjednoczonych do 90 dni w celach turystycznych i w celach biznesowych będzie możliwa od 11 listopada tego roku, a więc dosłownie za kilka dni" - poinformował prezydent Andrzej Duda.

Duda wyraził przy tym nadzieję, że to bardzo radosna wiadomość dla Polaków.

ZESZLIŚMY PONIŻEJ WYZNACZONEGO POZIOMU

Wcześniej, w piątek 4 października, prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump poinformował, że podpisał zgodę na włączenie Polski do amerykańskiego programu bezwizowego Visa Waiver Program. Obywatele państw z krajów należących do programu mogą podróżować do USA w celach biznesowych lub turystycznych na czas do 90 dni.

Ostatnio odsetek odmów wydania wiz turystyczno-biznesowych do USA w Polsce spadł do niskiego poziomu, wynoszącego 2,8 procent. Spadek poniżej 3 procent oznaczał spełnienie wymogu włączenia obywateli naszego kraju do amerykańskiego programu Visa Waiver Program.

 

PAP/IAR/mk