Wiadomości
Jedna z kopert powstała na ul. Kartuskiej w Kokoszkach (fot. Radio Gdańsk/Sebastian Kwiatkowski)

środa,

06 listopada 2019

10:00

Gdańska drogówka chce mieć kierowców bardziej na oku. Funkcjonariusze przyjrzą się im z nowych kopert

Nowe miejsca dla policyjnych kontroli na drogach Gdańska. Drogowcy, na prośbę mundurowych, w sześciu punktach na ulicach miasta wymalują specjalne, podwójne koperty.
Jak mówi komisarz Zbigniew Korytnicki z gdańskiej drogówki, mają one ułatwić pracę funkcjonariuszom i jasno wskazać bezpieczne do tego miejsca.

- To odpowiedź na wątpliwości kierowców widzących radiowóz w takich miejscach jak obszar wyłączony z ruchu, w naszej ocenie bezpiecznych i możliwych do wykorzystania na kontrole drogowe - dodaje Zbigniew Korytnicki.

ZMOBILIZUJĄ DO JAZDY NA ZAMEK?

Punkty kontrolne będą służyły nie tylko do wyłapywania przekroczeń prędkości ale też do pilnowania przestrzegania obowiązkowej niebawem jazdy na zamek.

- Choć i tak z kulturą jazdy jest już dużo lepiej, widok patrolu na pewno będzie dodatkowo dyscyplinował - ocenia Korytnicki. Przepis nakazujący naprzemienne wjeżdżanie w zwężenie jezdni powinien wejść w życie jeszcze w tym roku.

GDZIE POWSTANĄ KOPERTY?

Koperty, poza aleją Macieja Płażyńskiego przy wjeździe i wyjeździe z tunelu pod Martwą Wisłą, powstaną na ulicy Kartuskiej w Kokoszkach, na obu jezdniach Rakoczego między Jaśkową Doliną i Piekarniczą oraz na Armii Krajowej przed Łostowicką, w kierunku obwodnicy.


Lada chwila zacznie także obowiązywać rozporządzenie MSWiA, które jeszcze bardziej ułatwi pracĘ policji, bo umożliwi prowadzenie kontroli w dowolnym, ale bezpiecznym miejscu.

Od początku roku policja na drogach Gdańska wykryła prawie 7 tysięcy przypadków przekroczeń prędkości. 600 kierowców straciło prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.
 

Sebastian Kwiatkowski/mrud