Wiadomości
Ostatni raz śródmieście w Czarnem było rewitalizowane w latach 90 XX wieku (Fot. Radio Gdańsk/Dariusz Kępa)

sobota,

02 listopada 2019

09:00

Na rewitalizację śródmieścia miasto przeznaczyło prawie 6 milionów złotych. Remont centrum Czarnego ma zakończyć się jeszcze w tym roku

Jeszcze w tym roku ma się zakończyć rewitalizacja centrum Czarnego. Za prawie 6 milionów złotych miasto wyremontowało część kamienic komunalnych, przebudowało ulice, a teraz modernizowany jest Plac Wolności znajdujący się w centralnej części miasta. To największa realizowana obecnie w Czarnem inwestycja.

Poprzednia i to niewielka rewitalizacja śródmieścia, prowadzona była tam w latach 90. ubiegłego wieku. Tak długa przerwa w remontach spowodowana była brakiem pieniędzy w miejskim budżecie.  


- Teraz, gdy jest dostęp do funduszy europejskich, miasto w końcu stać na przeprowadzenie takich inwestycji - mówi Piotr Zabrocki, burmistrz Czarnego. - Dzięki środkom pozyskanym z dofinansowania, udało się między innymi wyremontować dachy, wyremontować klatki schodowe i elewacje budynków przy ulicy Mickiewicza, przy ulicy Zamkowej, zmienić wygląd ulicy Podmurnej – wylicza Zabrocki.

CHCIELI ZAADAPTOWAĆ SALKI

Ten sam projekt zakładał także zaadaptowanie byłych salek katechetycznych na potrzeby nowej instytucji. Dzisiaj swoją siedzibę ma w nich nowo powstałe Centrum Wsparcia Rodziny i Dziecka.

Dariusz Kępa/mkul