Wiadomości

środa,

23 października 2019

17:07

Bezrobocie najniższe od 30 lat i sposób wybrania nowej wiceprezydent Sopotu. Czwartkowy poranek w Radiu Gdańsk

W czwartek o godzinie 8:30 Gościem Dnia Radia Gdańsk będzie Ryszard Zarudzki - wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi. Tematem przewodnim będzie wydłużenie terminu składania wniosków o pomoc suszową dla rolników do 15 listopada i strategia rozwoju rolnictwa. Rozmowę poprowadzi Piotr Kubiak.

Chwilę po godzinie 9 w Komentarzach Radia Gdańsk porozmawiamy o sprawie protestów wyborczych, o nowej wiceprezydent Sopotu i sposobie, w jaki została wybrana, a także o ewentualnych przetasowaniach w Radzie Miasta Gdańska po odejściu m.in. Kacpra Płażyńskiego. Gośćmi Artura Kiełbasińskiego będą Artur Ceyrowski z portalu wpolityce.pl oraz Michał Stąporek z portalu trojmiasto.pl.


O 9:30 w audycji Ludzie i Pieniądze porozmawiamy o wskaźniku bezrobocia w Polsce, które według najnowszych danych jest najniższe od 30 lat. Poruszymy również kwestię pomysłu na uzależnienie stypendiów od kierunku studiów. Gośćmi Iwony Wysockiej będą Małgorzata Tobiszewska z Instytutu Rozwoju Kadr, prezes stowarzyszenia absolwentów MBA i Adam Protasiuk, wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza.

Po 11 w audycji "Bądź zdrów" Joanna Matuszewska porozmawia z prof. Małgorzatą Myśliwiec - kierownikiem Katedry i Kliniki Pediatrii, Diabetologii i Endokrynologii GUMed i członkinią Rady Naukowej przy Ministrze Zdrowia. Prof. Myśliwiec wynalazła szczepionkę na cukrzycę typu I u dzieci.

RG