Wiadomości
DCT to największy i najszybciej rozwijający się terminal kontenerowy na Morzu Bałtyckim (Fot. Radio Gdańsk/Sebastian Kwiatkowski)

środa,

23 października 2019

17:30

Jest szansa na porozumienie w sprawie zatrudniania pracowników tymczasowych w terminalu kontenerowym DCT w gdańskim porcie

Utrudniona komunikacja ze współpracownikami to zagrożenie bezpieczeństwa pracy - podkreślają związkowcy z morskiego terminala kontenerowego DCT w Gdańsku. Protestują między innymi przeciwko nieznajomości języka polskiego przez zatrudnianych przez agencje pośrednictwa pracowników zagranicznych. W środę odbyło się kolejne spotkanie w tej sprawie z zarządem spółki.

Jak dowiedziało się Radio Gdańsk, udało się wypracować wstępny kompromis. Adam Piotrowski, przewodniczący NSZZ Solidarność w DCT, mówi, że jest zgoda co do konieczności przeprowadzania egzaminu językowego, szkoleń BHP i ograniczenia czasu pracy dla robotników z zewnątrz.

- Dyskusja była zażarta, jest dialog. Punkt dotyczący ograniczenia liczby osób zatrudnionych przez agencję na terminalu przesunęliśmy na kolejne spotkanie za dwa tygodnie. Protestu na razie nie będzie - mówi Piotrowski.

20191023 124236Adam Piotrowski zapowiedział, że protestu w terminalu DCT na razie nie będzie (Fot. Radio Gdańsk/Sebastian Kwiatkowski)


Przedstawiciele DCT do sprawy nie chcieli się odnieść.

NAJWIĘKSZY TERMINAL NA BAŁTYKU

DCT to największy i najszybciej rozwijający się terminal kontenerowy na Morzu Bałtyckim. W tym roku, przeładunki w nim przekroczą 2.0 mln kontenerów.  

Posłuchaj materiału naszego reportera:


Sebastian Kwiatkowski/mkul