Wiadomości
Gdańscy radni, którzy trafią do Sejmu: od lewej Jan Kanthak i Kacper Płażyński (Fot. Agencja KFP/Anna Rezulak)

poniedziałek,

14 października 2019

17:43

Kto za Kacpra Płażyńskiego i Jana Kanthaka w Radzie Miasta Gdańska? Znamy prawdopodobnych zastępców

Zamiast Kacpra Płażyńskiego - Przemysław Majewski, a za Jana Kanthaka -  Barbara Imanowska. To zmiany, które prawdopodobnie nastąpią w składzie klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska. Dwóch dotychczasowych radnych tej partii w niedzielnych wyborach dostało się do Sejmu RP.

Kacper Płażyński jako kandydat do Sejmu w Gdańsku otrzymał blisko 90 tys. głosów. Po jesiennych wyborach samorządowych w zeszłym roku, kiedy bez sukcesu ubiegał się o urząd prezydenta Gdańska, został radnym, ale też przewodniczącym Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska.

KTO SZEFEM KLUBU?

Jego odejście do Parlamentu skutkuje tym, że jego miejsce zajmie kandydat PiS, który w ubiegłorocznych wyborach uplasował się na najwyższej niepremiowanej mandatem radnego pozycji w tym samym okręgu, z którego wybrano Płażyńskiego. W tym przypadku jest to Przemysław Majewski. 

Jan Kanthak wystartował do Sejmu, ale nie w Gdańsku, a w Lublinie. Co ciekawe, rzecznik ministra sprawiedliwości startował z ostatniego miejsca i dostał tam blisko 13 tys. głosów. Jego miejsce w Radzie Miasta Gdańska zajmie najprawdopodobniej Barbara Imanowska. 

Obecnie trwają spekulacje, kto - zamiast Kacpra Płażyńskiego - zostanie nowym przewodniczącym Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska. Według nieoficjalnych informacji ma nim być Dawid Krupej.

 

  

Katarzyna Moritz