Wiadomości
Pomysł na akcję został zapożyczony z Biblioteki WSB we Wrocławiu (Fot. Maxpixel.net)

niedziela,

13 października 2019

10:20

Zamiast zapłacić karę w bibliotece, wpłacą pieniądze na schronisko. Akcja Wyższej Szkoły Bankowej w szczytnym celu

Nie zapłacą kary za nieoddanie książek do biblioteki, a pomogą zwierzętom. Biblioteki Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku i Gdyni zorganizowały akcję, podczas której studenci równowartość kary mogą wpłacić na Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Promyk" w Gdańsku lub na gdyńskie "Ciapkowo". Czasami jest to nawet kilkaset złotych.

- Student loguje się na swoje konto biblioteczne i widzi, ile musi zapłacić. Może się z nami skontaktować, my wtedy wysyłamy maila z informacją, na jakie konto ma wpłacić pieniądze. Studenci są zabiegani, przed sesją mają inne rzeczy na głowie, niż oddanie książek. Czasami zwyczajnie o tym zapominają. Kary są różne - od kilku do kilkuset złotych - mówi Monika Kucharczyk, dyrektor Biblioteki WSB w Gdańsku. Po przedstawieniu bibliotece zaświadczenia o dokonaniu wpłaty, kara zostanie anulowana.

"MOŻEMY POMÓC"

Studenci przyznają, że łatwiej będzie im wpłacić pieniądze na schronisko, niż do biblioteki. - To piękna akcja. Możemy wesprzeć zwierzaki, ich leczenie. Wypożyczamy książki, nie oddajemy ich, a pomagamy, bo sami nabroiliśmy - zaznaczają.

Pomysł na akcję został zapożyczony z Biblioteki WSB we Wrocławiu. Tam studenci wpłacali pieniądze na bezdomne koty. - Pomyślałam, że fajnie by było wprowadzić coś takiego u nas, ale na większą skalę. Do tej pory wspieraliśmy schroniska w akcjach okolicznościowych - na zimę, na święta. Ta potrwa dłużej - dodaje Monika Kucharczyk.

Akcja zaczęła się na początku roku akademickiego i będzie prowadzona przez cały rok.

 

W tytule przelewu koniecznie trzeba wpisać: "darowizna + numer swojego albumu":

Numery kont schronisk:

OTOZ Animals Schronisko "Ciapkowo" w Gdyni:
50 1440 1026 0000 0000 0452 8344

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Promyk" w Gdańsku:
18124012681111001038597629


Patrycja Oryl