Wiadomości
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Promyk" zorganizowało wyjątkowy spacer ulicami Głównego miasta w Gdańsku (Fot. Radio Gdańsk/Patrycja Oryl)

sobota,

12 października 2019

15:57

"One po prostu potrzebują domu i miłości". 6. spacer podopiecznych schroniska "Promyk" ulicami Gdańska

Chcą im znaleźć nowy dom i propagują odpowiedzialną adopcję. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Promyk" zorganizowało wyjątkowy spacer ulicami Głównego miasta w Gdańsku. Podczas wydarzenia pracownicy i wolontariusze zachęcali do adopcji czworonogów.

- Pies ze schroniska może być tak samo kochany, jak ten z hodowli - mówili wolontariusze "Promyka". - Mamy na celu propagowanie odpowiednich postaw wobec zwierząt, propagowanie odpowiedzialnej adopcji. Idziemy przez Główne Miasto z transparentami z hasłem "Nie kupuj, adoptuj". Chcemy, aby ludzie opiekowali się zwierzętami, zapraszamy ich do schroniska - mówił Piotr Świniarski, kierownik "Promyka"

ZBIÓRKA PIENIĘDZY

Pracownicy schroniska i wolontariusze zbierali także w trakcie spaceru pieniądze. - Zbieramy je szczególnie dla starszych zwierzaków - na leczenie i specjalistyczną karmę. To są drogie rzeczy i schronisko nie stać na wszystko - dodał kierownik "Promyka".

ps2
(Fot. Radio Gdańsk/Patrycja Oryl)

 

"ONE POTRZEBUJĄ DOMU"

W spacerze wzięli udział także gdańszczanie, którzy przyszli ze swoimi pupilami, nie tylko adoptowanymi. Chcieli wesprzeć akcję. - Te psiaki mają już domy, ale chcemy pomóc tym, które jeszcze nie znalazły swojej rodziny - mówili uczestnicy spaceru.

- Mam dwa pieski z "Promyka", to Bruno i Bajtek. Jednego zaadoptowałam rok temu, drugiego trzy lata temu. Chcemy wspierać adopcje pozostałych czworonogów, pokazać, że są to normalne psiaki, które po prostu potrzebują domu i miłości. Nie można pozwolić, by tak długo przebywały w schronisku - dodali.

Była to 6. edycja akcji. Podopieczni "Promyka" ruszyli sprzed galerii Forum Gdańsk.

Patrycja Oryl