Wiadomości
To średni samochód ratowniczo-gaśniczy ze zbiornikiem na wodę o pojemności 2,5 m3 i autopompą o wydajności 2400 l/min. Jest on prezentem od Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni (Fot. Radio Gdańsk/Sylwester Pięta)

czwartek,

10 października 2019

18:04

Jest bardziej wydajny i ma więcej miejsca na sprzęt. Strażacy z OSP Kłosowo otrzymali wóz strażacki

Co prawda nie jest nowy fabrycznie, ale dla nich to prawdziwy skarb. Strażacy z OSP Kłosowo niedaleko Przodkowa dostali wóz strażacki z 2003 roku.

To średni samochód ratowniczo-gaśniczy ze zbiornikiem na wodę o pojemności 2,5 m3 i autopompą o wydajności 2400 l/min. Jest on prezentem od Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni.

 

- Przekazaliśmy w tym roku do Państwowej Straży Pożarnej pięć nowych wozów strażackich. Dzięki temu mogliśmy pojazdy używane wcześniej w PSP skierować do niezwykle ważnych dla nas Ochotniczych Straży Pożarnych. Na tym skorzystało m.in. Kłsosowo - mówił wojewoda Dariusz Drelich, który wziął udział w uroczystości przekazania kluczyków.

WIĘCEJ MIEJSCA NA SPRZĘT

Man zastąpił wysłużonego, blisko 40-letniego stara.

- To nie tylko nowocześniejszy wóz, bardziej wydajny podczas gaszenia pożarów. On ma także więcej miejsca na różnoraki sprzęt, w który jesteśmy wyposażani. W starym samochodzie tego miejsca zaczynało brakować - mówi druh Marcin Litwin, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłosowie.

Wóz dotychczas wykorzystywany przez OSP Kłosowo, trafi do którejś z jednostek, które do tej pory nie miały samochodu.

Sylwester Pięta/pOr