Wiadomości
Marcin Horała na konferencji przed siedzibą gdańskiego oddziału Energi Operator (Fot. Radio Gdańsk/Marcin Lange)

czwartek,

10 października 2019

14:23

Energia wiatrowa i redukcja etatów w kadrach kierowniczych. Marcin Horała o przyszłości energetyki na Pomorzu

- Pomorze ma szansę stać się polskim zagłębiem zielonej energii - zapowiedział dziś w Gdyni poseł Prawa i Sprawiedliwości Marcin Horała.

Lider listy PiS w okręgu gdyńsko-słupskim w niedzielnych wyborach na konferencji przed siedzibą gdyńskiego oddziału Energi Operator podkreślił, że w mijającej kadencji rząd doprowadził do redukcji kierowniczych stanowisk w grupie Energa niemal o połowę.

- Z kolei w wyniku przyjętej przez Prawo i Sprawiedliwość zmianie w ustawie o gospodarowaniu mieniem państwowym spółki Skarbu Państwa w całym kraju oszczędzają ok. 50-60 milionów złotych rocznie na wynagrodzeniach dla kadry zarządzającej - zaznacza Marcin Horała.

ENERGIA Z WIATRU

Poseł PiS podkreślił również, że rozwój morskiej energetyki wiatrowej znacząco wpłynie na liczbę zamówień w polskich stoczniach oraz zwiększy obroty trójmiejskich portów.

- Energa jest predestynowana do tego, aby uczestniczyć w tym projekcie, bo jest spółką najmniej zaangażowaną w konwencjonalne źródła energii i może się wyspecjalizować w energii zielonej. Dzięki temu Pomorze może stać się polskim zagłębiem energetycznym, przede wszystkim w zakresie morskiej energetyki wiatrowej - dodaje Marcin Horała.

Lider listy PiS w okręgu gdyńsko-słupskim zaznaczył również, że polskie porty biją rekordy przeładunków i zysków, ale potrzebują kolejnego impulsu rozwojowego. Tym ma być przygotowywana budowa portów zewnętrznych w Gdańsku i Gdyni.

Marcin Lange/pb