Wiadomości
Sześć osób zostało ukaranych naganą (Fot. Google Street View/Facebook)

czwartek,

10 października 2019

11:05

Porównali szkołę do Auschwitz. Policjanci ustalają, kto jest autorem strony na Facebooku

Policja szuka sprawców skandalicznego hejtowania jednej ze szkół w Kościerzynie. Na portalu społecznościowym tak zwany "Ekonomik" porównano do niemieckiego obozu koncentracyjnego. Na zdjęciu umieszczono słynną bramę z napisem "Arbeit macht frei".
Reakcja szkoły była natychmiastowa. Dyrektor zrobiła zdjęcia i zebrała dowody. Złożyła zawiadomienie na policji, ale też we własnym zakresie ustaliła uczniów szkoły, którzy w komentarzach popierali hejt. Sześć osób zostało ukaranych naganą - powiedziała dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Kościerzynie Jarosława Łoncka.
 
SPRAWA POD NADZOREM PROKURATURY

Nie wiadomo na razie, kto jest założycielem strony na Facebooku. To ustalają policjanci. Zawiadomienie dotyczy zniesławienia szkoły za pośrednictwem środków masowego komunikowania. Grozi za to rok więzienia. Jak powiedziała nam szefowa kościerskiej prokuratury Agnieszka Respondek, na razie sprawa jest jeszcze w kompetencjach policji, ale zostanie objęta nadzorem prokuratury. Śledczy będą ustalać inicjatorów akcji i osoby, które w niecenzuralnych słowach krytykowały szkołę i nauczycieli.


Po zawiadomieniu na policji, skandaliczna strona zniknęła.

Grzegorz Armatowski/mar