Wiadomości
Marcin Horała ma nadzieję, że uda się pobić frekwencyjny rekord (Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment)

środa,

09 października 2019

16:19

PiS w Gdyni namawiało do głosowania. Marcin Horała zaproponował też wyborczą "Piątkę dla Polski"

"Idźcie do wyborów i zagłosujcie spełniając swój obywatelski obowiązek" - zaapelował w środę do mieszkańców Pomorza poseł Prawa i Sprawiedliwości Marcin Horała. Lider listy PiS w okręgu gdyńsko - słupskim na specjalnie zwołanej w Gdyni konferencji podkreślił, że im większa będzie frekwencja w wyborach, tym lepiej będzie to świadczyło o polskiej demokracji.
- Chcielibyśmy, aby frekwencja była jak najwyższa i aby udało się pobić dotychczasowy rekord - mówi poseł Marcin Horała. - Z drugiej strony nie ukrywamy, że naszym zdaniem im więcej Polaków zagłosuje, tym większa jest szansa na wysokie zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości - dodaje.

piswgdyni2(Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment)

"PIĄTKA DLA POLSKI"

Wzorem między innymi tzw. "Piątki Morawieckiego" i "Piątki Kaczyńskiego", poseł Horała zaproponował też wyborczą "Piątkę dla Polski", która sprowadza się do doprowadzenia do jak najwyższej frekwencji w niedzielnych wyborach. - Najważniejsze, aby każdy tak zaplanował sobie dzień, żeby w wyborach wziąć udział. Po drugie zachęcamy, aby iść do wyborów całą rodziną. Kolejną kwestią jest to, aby przypomnieć znajomym, sąsiadom, że w niedzielę są wybory i dodatkowo, namówić pięć osób, które nie planowały głosowania, aby jednak poszły do urn i wypełniły swój obywatelski obowiązek - podkreśla Marcin Horała.

piswgdyni
(Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment)

Wybory parlamentarne odbędą się w niedzielę 13 października. Frekwencja w wyborach parlamentarnych przed 4 laty wyniosła prawie 50,92 proc. Natomiast rekord padł w drugiej turze wyborów prezydenckich w 1995 roku. Wtedy do urn poszło ponad 68,23 procent uprawnionych.

Marcin Lange/mar