Wiadomości
W środę kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu i Senatu zachęcali wyborców do udziału w niedzielnych wyborach (Fot. Radio Gdańsk/Aleksandra Nietopiel)

środa,

09 października 2019

14:39

Niedzielne wybory najważniejsze od 1989 roku? "Jeżeli wynik będzie nieprzychylny dla PiS, wrócą wszystkie patologie"

Ulotki "Twoja Piątka dla Polski" i biało czerwone flagi. W ten sposób w środę kandydaci PiS do Sejmu i Senatu z Pomorza zachęcali w Gdańsku do głosowania w niedzielnych wyborach.

- W tej ulotce jest pięć punktów i zachęcamy wszystkich, którzy zechcą się z nią zapoznać, aby zaplanowali niedzielę tak, by pójść do wyborów. Dzwońmy do przyjaciół i do ostatniej chwili przekonujmy, że ta niedziela jest bardzo ważna dla Polski i dla naszej przyszłości - mówił aktualny wiceminister kultury i poseł na Sejm Jarosław Sellin. - Sprawdźmy, czy wśród znajomych, dalszych członków rodzin lub sąsiadów ktoś nie potrzebuje pomocy w podwiezieniu do lokalu wyborczego – dodał polityk. - Bardzo ważne jest to, żeby frekwencja w tych wyborach była wysoka. 

 


NAJWAŻNIEJSZE WYBORY OD 1989 ROKU

Wiceminister kultury podkreślił jednocześnie, że podziela opinię, że są to najważniejsze wybory po roku 1989. - W ostatnich czterech latach udowodniliśmy, że polityka może być inna, że może być wiarygodna, że obietnice wyborcze naprawdę można traktować poważnie i je realizować – mówi poseł.

Zwrócił też uwagę na to, że jeśli wynik wyborczy będzie dla PiS nieprzyjazny "to wrócą wszystkie patologie – nieumiejętność rządzenia i rozkradanie pieniędzy publicznych".

LIST OD PREZESA KACZYŃSKIEGO

Przed rozdawaniem ulotek i flag Jarosław Sellin odczytał tez list prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który zachęca Polaków do pójścia w niedzielę do urn wyborczych.

Aleksandra Nietopiel/mkul