Wiadomości
Ostatnio Sławomir Neumann zrezygnował z przewodniczenia klubowi KO-PO (Fot. Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski)

wtorek,

08 października 2019

21:20

„Jak wygramy wybory, to będzie dużo do dzielenia”. TVP z kolejnymi nagraniami Sławomira Neumanna

TVP upubliczniła kolejne fragmenty nagrań, w których „Jedynka” Koalicji Obywatelskiej w Gdańsku Sławomir Neumann wypowiada się na temat ustawiania rzeczywistości politycznej w Tczewie po wyborach.
Wcześniej w rozmowie z TVP Info były lokalny działacz PO w Tczewie mówił, że Neumann nie zachowywał demokratycznych zasad wewnątrz partii. Wbrew wewnętrznym normom miał wywierać nacisk na tczewskich działaczy PO, by ci wybrali Adama Korola na przewodniczącego ugrupowania w Tczewie.

Serwis TVP Info publikuje fragmenty transkrypcji rozmów:

– I, k...a, będziemy my wskazywać wiceprezydenta, a nie tego, co Mirek (Pobłocki, prezydent Tczewa – przyp. red.) sobie chce. I o to chodzi, k...a, o to chodzi. Będziemy mieli, k...a, radnych w powiecie i my będziemy, k...a, w grze i możemy ustawić powiat. K...a, o to chodzi. Nie o to dzisiaj, kto gdzie będzie – mówi Neumann.

– Nie jest planem Adama (Korola – przyp. red.) siedzieć w Tczewie do końca życia – ma w d...e to. Mówię ci całkiem szczerze: tylko wygraj wybory i zostań szefem Platformy wtedy po Adamie – wtedy, bo on się wycofa – mówi.

– Ja nie mam żadnych ambicji w Tczewie, ja jestem gdańszczaninem i jeżeli mam jakieś ambicje to ewentualnie z Gdańskiem – mówi Adam Korol.
 „Jeśli będziesz w Platformie, będę cię k...a bronił jak niepodległości”, „w Tczewie są same p...eby, rzygam Tczewem”, „KOD jest niczym, to żadna...

– Bo ja wiem, że Tczew nie zasłużył na Korola. Korol nie jest z Tczewa. Ja to wiem – zauważa Neumann.

Jak podaje serwis TVP Info „z rozmów wynika, że (…) Korol przekonywał, że jego kandydatura na szefa lokalnych struktur daje szanse na wygranie wyborów samorządowych, a to będzie wiązało się z dużą liczbą stanowisk do obsadzenia.

– Musisz to zrozumieć, jak wygramy wybory samorządowe, to będzie dużo do dzielenia – to wszystko – mówi na nagraniach Adam Korol.

Pyta retorycznie, czy chodzi o to, żeby „gdzieś tam na końcu ktoś został dyrektorem?”. – Nie oszukujmy się – o to chodzi, czy nie – podkreślił.

– No tak, chodzi o to, żeby mieć wpływ na miasto – odpowiedział lokalny działacz.

WIĘCEJ O NOWYCH TAŚMACH NEUMANNA MOŻNA PRZECZYTAĆ - TUTAJ

W wyniku doniesień TVP Sławomir Neumann zrezygnował z funkcji przewodniczącego klubu KO-PO.


Źródło: TVP Info / oprac. puch