Wiadomości
Prof. Aleksander Nalaskowski (Fot. Radio Gdańsk/Patrycja Oryl)

wtorek,

08 października 2019

17:48

Prof. Nalaskowski o felietonie "Wędrowni gwałciciele": "Nikogo nim nie obraziłem"

Profesor Aleksander Nalaskowski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu został zawieszony po tym, gdy w tygodniku "Sieci" opublikowano jego felieton "Wędrowni gwałciciele". Poruszał on temat agresywnej retoryki środowisk LGBT wobec wartości tradycyjnych. Profesor Nalaskowski był gościem Radia Gdańsk.

- Cały czas ślęczę nad tym tekstem i nie widzę żadnych mocnych określeń. Nie ma tam żadnych wulgaryzmów. Tytuł "Wędrowni gwałciciele" nie jest mocny, a opisowy. Jeżeli ktoś jeździ od miasta do miasta i symbolicznie gwałci miasta, to jak miałem to nazwać? Ja nikogo nie obraziłem tym felietonem - mówił profesor Aleksander Nalaskowski.

- Ci ludzie się świetnie bawią, karnawalizują, prowokują. Troska ze strony państwa polega na przyzwoleniu. Autorów tych obscenicznych zachowań nie ukarano - dodał.

Jeszcze we wrześniu rektor UMK w Toruniu Andrzej Tretyn uwzględnił odwołanie profesora Nalaskowskiego i przywrócił go do normalnego trybu. 

W sali teatralnej NOT w Gdańsku o 18:00 rozpoczęło się spotkanie z profesorem Aleksandrem Nalaskowskim, wykładowcą, wieloletnim dziekanem, Wydziału Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, autorem książek i artykułów na temat teorii rozwoju człowieka, teorii szkoły i pedagogiki ogólnej. Podczas spotkania poruszono m.in. temat wychowania młodzieży i przyszłości Polski.

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY ANDRZEJA URBAŃSKIEGO Z PROFESOREM NALASKOWSKIM:

 pOr