Wiadomości
Wyróżnienia przyznano podczas gali w Muzeum II Wojny Światowej (Fot. Radio Gdańsk/Dominika Raszkiewicz)

wtorek,

08 października 2019

15:41

Najlepsi z najlepszych. Energa-Operator uhonorowała pracowników wyróżnieniami

Są kompetentni, zaangażowani i doświadczeni. Najlepsi pracownicy spółki Energa-Operator uhonorowani specjalnymi wyróżnieniami. Podczas gali w Muzeum II Wojny Światowej rozdano w sumie 84 odznaczenia, w tym 5 Medali 100-lecia Odzyskania Niepodległości i 5 odznak honorowych "Za zasługi dla energetyki".

Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości otrzymał między innymi Roman Rutkowski, przewodniczący Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ Solidarność przy Energa-Operator SA. - To dla mnie bardzo duże wyróżnienie. Nasza działalność jako NSZZ Solidarność zawsze opierała się na tym, że angażowaliśmy się w budowanie demokracji i wolności. To wyróżnienie patriotyczne, dlatego w szczególny sposób analizuję te wszystkie minione lata i nasze osiągnięcia - mówi.

PODSUMOWANIE DOROBKU

- To docenienie naszej wieloletniej pracy - podkreśla Lidia Serbin-Zuba, uhonorowana odznaką honorową dla zasłużonego pracownika za pomoc w budowie Muzeum Energetyki w Toruniu. - Odczuwam to jako podsumowanie mojego dorobku. Jestem z wykształcenia historykiem i właściwie całe życie przepracowałam w energetyce. To zaszczytne wyróżnienie, tym bardziej, że zbiegło się z pierwszym etapem otwarcia naszego muzeum. 

PRACA NICZYM SŁUŻBA

-Wyróżnieni odznakami to wyjątkowi pracownicy - dodaje Alicja Barbara Klimiuk, prezes zarządu Energa-Operator SA. - Przede wszystkim to ludzie bardzo ofiarni. Dla nich praca w firmie energetycznej to de facto służba. Można powiedzieć, że pracujemy całą dobę, bo prąd cały czas musi docierać do każdego mieszkańca i zakładu pracy.

Energa Operator SA jest jednym z największych dystrybutorów energii elektrycznej w Polsce. Zaopatruje w energię blisko 3 mln klientów.

Dominika Raszkiewicz