Wiadomości
Arwid Żebrowski zadeklarował wsparcie dla budowy starogardzkiej obwodnicy. Nz. od lewej: wiceprezydent Starogardu ds. techniczno-inwestycyjnych Tadeusz Błędzki, Arwid Żebrowski z PiS, wiceprezydent Starogardu ds. społecznych Maciej Kalinowski i burmistrz Skarszew Jacek Pauli (Fot. Radio Gdańsk/Tomasz Gdaniec)

wtorek,

08 października 2019

15:23

Coraz bliżej budowy obwodnicy Starogardu Gdańskiego. Arwid Żebrowski: "To największa konieczność dla miasta"

Kolejny krok w stronę budowy obwodnicy Starogardu Gdańskiego. Projektanci przekazali drogowcom z Generalnej Dyrekcji Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe. Dokument opisuje najkorzystniejszy przebieg trasy, jej parametry techniczne i proponowane rozwiązania inżynieryjne.
- Mówimy oczywiście o wariancie południowym, który ma długość 14 km. Inwestycja ta pozwoli na ruch tranzytowy i odkorkuje miasto. Bo dzisiaj poruszanie się samochodem w godzinach szczytu jest uciążliwe. Najważniejszym wyzwaniem jest teraz zdobycie rządowego finansowania inwestycji - przekonuje Tadeusz Błędzki, wiceprezydent Starogardu Gdańskiego.
 
REALIZOWANA W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI?


Podczas briefingu prasowego wsparcie dla budowy starogardzkiej obwodnicy zadeklarował kandydat do Sejmu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Arwid Żebrowski.

- Biorąc pod uwagę natężenie i uciążliwość ruchu, dla miasta jest to obwodnica o największej konieczności, jeśli chodzi o Pomorze. Jestem przekonany, że będzie realizowana w pierwszej kolejności. A w mojej osobie macie państwo gorącego orędownika tej inwestycji i będę czynił wszystko, aby jak najszybciej rozpoczęła się jej realizacja - mówi Arwid Żebrowski, kandydat na posła z ramienia PiS.

Jak wynika z badań natężenia ruchu, przez główne ulice miasta w ciągu doby przejeżdża ponad 22 tys. pojazdów.

Tomasz Gdaniec/pOr