Wiadomości
Druga nagroda zostanie przeznaczona na ogrzewanie pomieszczeń szpitalnych i weterynaryjnych w ośrodku OSTOJA (Fot. Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Ostoja")

poniedziałek,

07 października 2019

16:28

Dla seniorów, niepełnosprawnych i ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt. PGE dzieli się ciepłem

Elektrociepłownia wesprze kolejne organizacje pozarządowe w ramach ogólnopolskiego programu. Tym razem pomocą zostali objęci seniorzy, niepełnosprawni oraz ośrodek rehabilitacji dzikich zwierząt.
PGE Energia Ciepła Oddział Wybrzeże wręczyło w poniedziałek nagrody dwóm organizacjom. Ich łączna wartość to 30 tysięcy.

-Jako największy producent ciepła dla mieszkańców Trójmiasta dbamy przede wszystkim o bezpieczeństwo energetyczne i pewność dostaw ciepła. Angażujemy się także w życie miasta i jego mieszkańców, szczególnie poprzez wsparcie lokalnych organizacji pożytku publicznego, które działają na rzecz najbardziej potrzebujących. To właśnie one z sercem działają dla dobra lokalnej społeczności, są blisko ich potrzeb. Cieszymy się, że w ramach programu PGE Energia Ciepła "Dzielimy się ciepłem”, możemy ich wesprzeć - podkreśliła Elżbieta Kowalewska, dyrektor Oddziału Wybrzeże PGE Energia Ciepła.

"CAFFE AKTYWNI"

Nagrodę 20 tysięcy złotych otrzymała Fundacja Świat Wrażliwy, która zajmuje się aktywizacją niepełnosprawnej młodzieży i seniorów. W ramach akcji otworzyli kawiarnię Caffe Aktywni. Seniorzy stają się w niej mentorami dla niepełnosprawnej młodzieży, ucząc ich czynności niezbędnych w życiu codziennym.

- Drzwi zostały otwarte, poznajemy dzieci niepełnosprawne, co jest bardzo ważne - mówiła pani Maria, jedna z seniorek. - Niepełnosprawni przewyższają nas wrażliwością, szczerością, ufnością do świata. Zawsze ich widzieliśmy, ale nie było tego bezpośredniego kontaktu. W tej chwili możemy pomóc my, seniorzy, ale również ludzie, którzy przychodzą do kawiarni.

Pieniądze otrzymane w ramach inicjatywy "Dzielimy się ciepłem" pozwolą fundacji pokryć rachunki za ogrzewanie i ciepłą wodę w lokalu, a także skupić się na działalności kawiarni.

2 TYSIĄCE ZWIERZĄT ROCZNIE

Druga nagroda trafiła do Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt OSTOJA. Kwotę 10 tysięcy złotych przeznaczy ona na ogrzewanie pomieszczeń szpitalnych i weterynaryjnych w ośrodku.

- Przyjmujemy około 2 tysięcy zwierząt rocznie - mówiła Aleksandra Mach, kierownik ośrodka. - W sezonie letnim w ośrodku przebywa około 200 zwierząt na stałe, jednak wsparcie potrzebne jest zwłaszcza zimą. Chociaż dzikie zwierzęta są odporne na zimno, to większość pacjentów jest zbyt osłabiona, by trzymać wtedy odpowiednią temperaturę ciała - dodaje.

Elektrociepłownia PGE wsparła dotąd 40 organizacji pozarządowych.

rg