Wiadomości
(od lewej) Tomasz Rakowski i Marcin Horała (Fot. Radio Gdańsk/Julia Rzepecka)

poniedziałek,

07 października 2019

16:12

"Kwestią pierwszorzędną jest to, co mówił o sądach". Politycy PiS o nowych taśmach Neumanna, zadają też ważne pytanie

Tomasz Rakowski z PiS pyta, czy działacze opozycji są traktowani specjalnie przez polskie sądy. Podczas wspólnej konferencji z Marcinem Horałą zarzucili też Platformie Obywatelskiej brak wiarygodności.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości nawiązali do ujawnionych kolejnych fragmentów taśm Sławomira Neumanna, które w niedzielę opublikowała TVP Info.

"CHCEMY POSTAWIĆ PYTANIE"

- Próbuje się zepchnąć dyskusję o taśmach Neumanna do tego, jakim językiem posługiwał się Sławomir Neumann - mówił Tomasz Rakowski. - Nie ma to jednak żadnego znaczenia. Kwestią pierwszorzędną z naszego punktu widzenia jest to, co mówił o sądach. Według niego, polskie sądy są narzędziem dla Platformy Obywatelskiej, aby realizować własną politykę. Działacze Platformy i opozycji mogą liczyć na przychylność tych sądów. Chcemy postawić pytanie i poprosić o odpowiedź różnego rodzaju stowarzyszenia, które grupują sędziów, aby rzeczywiście stwierdzili, czy działacze opozycji byli są i będą traktowani specjalnie - mówił polityk.

Jak dodał Marcin Horała, ujawnione taśmy mają być dowodem na brak wiarygodności Platformy Obywatelskiej.

INACZEJ OSOBIŚCIE, INACZEJ PUBLICZNIE

- Ten element, na który warto zwrócić uwagę w tych taśmach, to fakt, że prywatnie, osobiście uważają coś dokładnie odwrotnego, niż to, co mówią publicznie - mówił Marcin Horała. - Zawierają koalicję z PSL, a prywatnie uważają, że to oszuści. Publicznie chwalą KOD, prywatnie mówią, że jest niczym. Te same osoby obiecują teraz, że utrzymają 500+, że utrzymają trzynastą emeryturę, że utrzymają obniżkę podatków. Jaką mamy gwarancję, że rzeczywiście tak będzie? Ten rodzaj cynizmu został obnażony i to jest obecnie niezwykle istotne. Tej wiarygodności Platforma nie ma - mówił poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Przypomnijmy, po piątkowych publikacjach Sławomir Neumann zrezygnował z pełnienia funkcji przewodniczącego klubu PO-KO.

Julia Rzepecka