Wiadomości
(fot. P. Szymański)

poniedziałek,

07 października 2019

13:49

65. urodziny Rumi. Świętowaliśmy razem z miastem

Miasto Rumia świętuje 65. urodziny. Z okazji rocznicy nadania praw miejskich tej miejscowości byliśmy z naszym radiowym stanowiskiem w Stacji Kultura.
W ramach świętowania w niedzielę odbył się koncert „Najpiękniejsze melodie świata”, który poprzedziła uroczysta sesja rady miejskiej. Dariusz Rybacki, pasjonat historii, krótko opowiedział dzieje miasta. Artyści przypomnieli najsłynniejsze utwory operowe, operetkowe i musicalowe, a towarzyszyło temu artystyczne malowanie piaskiem na żywo.

W poniedziałek z samego rana wiceburmistrz Piotr Wittbrodt oraz przewodniczący rady miejskiej Ariel Sinicki częstowali mieszkańców słodkościami, kawą i herbatą na dobry początek urodzinowego dnia i poprawienie poniedziałkowego, deszczowego poranka. Przedstawicieli władz miasta można było spotkać na stacjach kolejowych oraz pętli autobusowej. Nie zabrakło też naszych radiowych, urodzinowych upominków w Stacji Kultura, które z przyjemnością rozdawaliśmy mieszkańcom.

CZEGO CHCĄ RUMIANIE?

Zapytaliśmy, czego mieszkańcy Rumi życzą swojemu miastu. Zgodnie odpowiedzieli, że dalszego, szybkiego rozwoju.Naszym pierwszym gościem był Dariusz Rybacki, najbardziej znany pasjonat historii miasta Rumi. Opowiedział ciekawostki o historii, która jest zdecydowanie dłuższa niż 65 lat. Pierwsza wzmianka o mieście pojawia się bowiem już na początku XIII wieku.

- Wiele jeszcze przed nami, jestem dobrej myśli - odpowiedział Dariusz Rybacki zapytany, jak widzi przyszłość miasta.


– Jedno z największych wyzwań, które stoją przed Rumią, to usprawnienie komunikacji i zmniejszenie korków - dodał Ariel Sinicki, przewodniczący Rady Miasta Rumi. - W planach jest nowa stacja kolejowa. Mieszkańcom życzę, aby byli zdrowi, szczęśliwi i dobrze im się mieszkało w sprawnie rozwijającym się mieście - podsumował.

RG