Wiadomości
- Zachęcam wszystkich do udziału w nadchodzących wyborach oraz do modlitwy o Boże błogosławieństwo dla Rzeczypospolitej - powiedział metropolia gdański (Fot. Agencja KFP/Maciej Kosycarz)

poniedziałek,

07 października 2019

12:03

Metropolita gdański zachęca do udziału w wyborach: "To nie tylko przywilej, ale też chrześcijański i obywatelski obowiązek"

W niedzielę 13 października odbędą się wybory do Sejmu i Senatu. Niezwykle ważne, niezależnie od poglądów, przekonań i preferencji politycznych, jest pójście do urny i oddanie ważnego głosu. Przekonują o tym nie tylko politycy, nie tylko przedstawiciele mediów, ale także kapłani, a wśród nich metropolita gdański, arcybiskup Sławoj Leszek Głódź.

Poniżej treść listu Sławoja Leszka Głódzia do wiernych:

Słowo arcybiskupa metropolity gdańskiego przed wyborami parlamentarnymi

Drodzy Bracia Kapłani i Osoby Życia Konsekrowanego! Drodzy Diecezjanie! Umiłowani Bracia i Siostry!

Udział w wyborach i oddanie swojego głosu na kandydata o właściwie ukształtowanym sumieniu jest nie tylko naszym przywilejem, ale także chrześcijańskim i obywatelskim obowiązkiem. Czujemy to szczególnie tu, na Pomorzu, skąd powiał Wicher Solidarności, Wicher wolności i nadziei, który począł ogarniać całą Polskę i świat.

Zachęcam wszystkich do udziału w nadchodzących wyborach oraz do modlitwy o Boże błogosławieństwo dla Rzeczypospolitej.

Życzę wszystkim, aby najbliższy czas był lekcją odpowiedzialności za przyszłość naszej Ojczyzny, tak, aby dzięki mądrości rządzących i uczciwości obywateli panowała w niej zgoda i sprawiedliwość, i abyśmy mogli żyć w pokoju i dobrobycie. Budujmy narodową wspólnotę poprzez dialog i solidarność w prawdzie, we wzajemnym szacunku oraz z myślą o przyszłych pokoleniach.

Maryi, Matce naszego Pana Jezusa Chrystusa i Królowej Polski oraz Świętym Patronom naszej Ojczyzny polecam wszystkich Rodaków upraszając mocy darów Ducha Świętego i udzielając pasterskiego błogosławieństwa. Wraz z naszymi biskupami, Wiesławem i Zbigniewem, przyłączamy się do apelu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski przed wyborami parlamentarnymi i prosimy o zapoznanie się z jego treścią biorąc do serca te słowa. Jest to wspólny głos Pasterzy Kościoła w Polsce.

Sławoj Leszek Głódź
Arcybiskup Metropolita Gdański

oprac. mk