Wiadomości
Na zdjęciu lider pomorskiej Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann (Fot. Agencja KFP/Mateusz Ochocki)

piątek,

04 października 2019

21:16

Prokuratura ponownie sprawdzi temat sprzedaży działki w Tczewie, o której była mowa w "Taśmach Neumanna"

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku ponownie przyjrzy się sprawie sprzedaży działki w Tczewie, która była przedmiotem ujawnionej przez TVP Info rozmowy szefa klubu PO-KO Sławomira Neumanna z lokalnym działaczem PO z Tczewa. Sprawę sprzedaży przez Tczewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, w którym właścicielem udziałów jest miasto Tczew, prywatnej firmie działki przy ulicy Rokickiej, prowadziła Prokuratura Rejonowa w Malborku.

Na początku roku prokuratura umorzyła postępowanie, nie dopatrzywszy się nieprawidłowości. W piątek zostało ponownie podjęte przez Prokuraturę Okręgową w Gdańsku. Jak tłumaczy jej rzecznik, Grażyna Wawryniuk, decyzja jest między innymi efektem przeprowadzonej analizy akt malborskiego śledztwa oraz informacji, jakie pojawiły się w rozmowie szefa klubu PO-KO Sławomira Neumanna z lokalnym działaczem PO z Tczewa.


ZAWIADOMIENIE DO CBA

Malborska prokuratura zajęła się sprawą sprzedaży działki po zawiadomieniu, jakie w CBA złożył jeden z tczewskich radnych. Miał sugerować, że działka została sprzedana poniżej wartości, a miasto mogło stracić niemal 3 mln zł. Uchwałą Rady Miejskiej zmieniono też przeznaczenie terenów, umożliwiając zabudowę mieszkaniową.

mc/mkul