Wiadomości
Od lipca ulica Ogarna znalazła się w tak zwanej Strefie Ograniczonej Dostępności (Fot. Radny dzielnicu Ujeścisko - Łostowice Paweł Wiśniewski)

piątek,

27 września 2019

11:01

Rodzice skarżą się na dojazd do Pałacu Młodzieży w Gdańsku. Urzędnicy: "Miejsce postojowe znajduje się zaledwie 120 metrów dalej"

Rodzice dzieci uczęszczających na zajęcia w Pałacu Młodzieży w Gdańsku skarżą się na dojazd. Od lipca ulica Ogarna znalazła się w tak zwanej Strefie Ograniczonej Dostępności. Uprawniające do wjazdu identyfikatory otrzymują głównie mieszkańcy.

- To nieporozumienie - uważa Paweł Wiśniewski, rodzic i radny dzielnicy Ujeścisko- Łostowice. - W ostatnich dniach rodzice dostają mandaty i pouczenia, są zniesmaczeni. Setki rodziców płacą składkę w Pałacu Młodzieży. Najwidoczniej miasto jest bardzo bogate i nie chce naszych pieniędzy, bo my nie możemy po prostu wrzucić ich do parkometru, nie mamy możliwości, by tam wjechać - dodaje.

MIEJSCE POSTOJOWE 120 METRÓW DALEJ

Rodzice liczą, że otrzymają wjazdówki. Urzędnicy nie pozostawiają wątpliwości. - To godziłoby w ideę strefy - uważa Tomasz Wawrzonek z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni. - Zasady reguluje zarządzenie prezydenta Gdańska. W celu umożliwienia dojazdu, ze Strefy Ograniczonej Dostępności zostały wyłączone ulice: Pocztowa, Słodowników, Zbytki oraz Ławnicza. Oznacza to, że miejsca postojowe od Pałacu Młodzieży znajdują się 120 metrów dalej - podkreśla.

Strefa Ograniczonej Dostępności ciągnie się do wysokości ulicy Szerokiej. Nie wykluczone, że w przyszłości będzie sięgać aż do Podwala Staromiejskiego.


Posłuchaj materiału naszego reportera:

 

Sebastian Kwiatkowski/pOr