Sport
fot. Mateusz Ochocki/KFP

piątek,

20 września 2019

18:38

Pobiegnij pomagając. The Color Run już jutro w Gdańsku

Najszczęśliwsze 5 km na świecie - czyli The Color Run - już jutro w Gdańsku. Wydarzenie odbędzie się na terenie Ergo Areny. Będzie radośnie i kolorowo.
The Color Run to połączenie sportu, dobrej zabawy i akcji charytatywnej. Dystans pięciu kilometrów zawodnicy mogą pokonać w dowolnym stylu. Każdy może zostać uczestnikiem. Wyróżniające dla tego biegu są przeszkody i stacje obsypujące biegaczy kolorowym proszkiem. Najważniejsze dla organizatorów jest przekazanie idei zdrowego trybu życia i pomocy innym.

MIĘDZYNARODOWY ZASIĘG

Pomysł imprezy zrodził się w Stanach Zjednoczonych. Obecnie wydarzenie dociera do ponad 40. krajów. W Polsce w 2015 roku wystartował pierwszy bieg. Od dwóch lat miał miejsce w Gdyni. W tym roku po raz pierwszy w Gdańsku. Podczas imprezy będzie można wspomóc Hospicjum Pomorskie, Fundację “Ja też” oraz akcję “Kolorek dla Mikołaja”.

To wyjątkowa formuła. - opowiada organizatorka, Karina Dziuba. - Łączy sport, piknik i festiwal. Chodzi nam o to, by propagować sport bez presji czasu. Bez podziału na kibiców i biegaczy. Mówimy o The Color Run, że to najszczęśliwsze pięć kilometrów. Pełne atrakcji i niespodzianek.

ZOSTAŃ BOHATEREM

Bieg w Gdańsku zamyka The Color Run Hero w Polsce. Hasłem tegorocznej edycji jest “Odkryj w sobie bohatera”. Organizatorzy w ten sposób chcą uświadomić uczestników. Każdy może zostać bohaterem, jeżeli tylko chce pomóc.

KOLOREK DLA MIKOŁAJA

To autorska akcja charytatywna The Color Run. Mikołaj Janeczko jest dziewięcioletnim chłopcem potrzebującym pomocy. Został najmłodszym ambasadorem biegu. W tym roku, jak i w poprzednim, podczas wydarzenia będzie można pomóc Mikołajowi.

Realizujemy małe marzenia Mikołaja zbierając plastikowe korki - wyjaśnia Dziuba. - Za pieniądze z korków zamierzamy zrealizować kolejne marzenie Mikołaja. W zeszłym roku kupiliśmy mu laptop przystosowany do jego potrzeb.

Mikołaj Bondaryk/tkob