Sport
Na zdjęciu piłkarski turniej dzikich drużyn Do przerwy 0:1 (fot. Krzysztof Mystkowski / KFP)

sobota,

07 września 2019

12:21

Po pierwszym dzwonku czas na pierwszy gwizdek. Do jakich szkółek piłkarskich można wysłać dzieci?

Dzwonek szkolny obwieścił koniec wakacji. Pierwszy gwizdek to sygnał, że ruszył nabór do szkółek piłkarskich.

JUVENTUS NA ZASPIE

Juventus Academy Gdańsk jest jedną z 39 szkółek młodzików Juventusu na świecie. Każda ze szkółek rywalizuje ze sobą podczas wielkiego turnieju. Młodzi piłkarze współzawodniczą co roku.

- Pan Lorenzo Grossi - dyrektor Juventus Academy Europe będzie gościł u nas od 25 do 27 września – mówi Michał Janicki z Juventus Academy Gdańsk. - Przeprowadzi treningi z dziećmi w naszej Akademii.

AS POMORZE I LECHIA

Akademia Sportowa Pomorze prowadzi głównie rekrutacje dla roczników 2012 i 2013. Jednak struktura szkółki pozwala, aby dzieci w każdym wieku mogły przyjść. Dla dzieci największą atrakcją jest możliwość przejścia do drużyny młodzików Lechii Gdańsk. Jest to możliwe dzięki współpracy klubu i akademii.

SZUKAJĄ INDYWIDUALNOŚCI

- Szkółka Escola Futbolu prowadzi całoroczny nabór do sześciu grup treningowych – prezentuje Jakub Karwat, prezes zarządu Escola Futbolu. – Szkółka skupia się na wyszkoleniu indywidualnym piłkarzy. Nie budują drużyn, lecz jednostki. Oprócz zajęć piłkarskich, szkółka zapewnia podopiecznym zajęcia dodatkowe: j. hiszpański, judo i gimnastyka.

RYWALIZACJA DRUŻYNOWA

- Jesteśmy Akademią przy Olimpii Osowa, czyli szkółką dzielnicową. Do nas większość dzieci przychodzi z jednej dzielnicy. To w dużym stopniu ułatwia – opowiada założyciel Akademii Jacka Grembockiego. - Nabór jest prowadzony cały czas we wszystkich grupach wiekowych. Można przyjść na pierwszy trening z dzieckiem. Zobaczyć, jak wszystko wygląda i wziąć w nim udział. W zeszłym roku ze starszymi rocznikami byliśmy trzy razy na turniejach w Niemczech.

MY FOOTBALL SCHOOLS

To sieć sieć akademii piłkarskich na Pomorzu. - Treningi piłkarskie łączymy z dobrą zabawą i pozytywną energią. Organizujemy wyjścia grupowe na mecze. Razem dopingowaliśmy młodzieżowe reprezentacje U-20 na meczach Mistrzostw Świata na stadionie w Gdyni. Pomagają nam w tym rodzice naszych podopiecznych, razem tworzymy jedną wielką rodzinę. Swoje pierwsze kroki na murawie, przy aktywnym udziale rodzica, mogą stawiać u nas dzieci już wieku dwóch lat. Ostatnio dołączył do nas zaledwie dwuletni Adam - rekomenduje rzecznik piłkarskiej szkoły Paweł Dzik

 


Przemysław Schenk/Mikołaj Bondaryk