Sport
Janusz Biesiada nie został poinformowany przez Radę Nadzorczą o zawieszeniu (Fot. Grzegorz Radtke/400mm.pl)

środa,

04 września 2019

16:50

Kolejne zawirowania w Lechii. Janusz Biesiada zawieszony w obowiązkach prezesa, o decyzji dowiedział się od naszego dziennikarza

Janusz Biesiada został zawieszony w obowiązkach prezesa Lechii Gdańsk. Jak informuje klub - decyzja ma związek między innymi ze złym stanem jego zdrowia i brakiem możliwości pełnienia tej funkcji. Jego obowiązki przejął Adam Mandziara. Biesiada nie został poinformowany o decyzji. Dowiedział się o niej w rozmowie z naszym dziennikarzem Włodzimierzem Machnikowskim.
O zawirowaniach w klubie nieoficjalnie mówiło się już od jakiegoś czasu. Klub informował, że prezes przebywa na zwolnieniu lekarskim. Teraz jego obowiązki ma przejąć Adam Mandziara, który z tej funkcji zrezygnował z końcem czerwca i został zastąpiony przez Biesiadę.

Janusz Biesiada nie został poinformowany przez Radę Nadzorczą o decyzji. O swym zawieszeniu dowiedział się od Radia Gdańsk. Na naszą prośbę wystosował oświadczenie.

Oświadczenie Janusza Biesiady:

Jestem szczerze wzruszony troską o moje zdrowie. Jednocześnie wyrażam żal, że o tak istotnej dla obu stron decyzji dowiaduję się trzy dni po jej podjęciu. Zgodnie z sugestią zawartą w oświadczeniu zamierzam zadbać o zdrowie i wykurować poważnie kontuzjowaną stopę.

Oficjalny komunikat klubu:

Lechia Gdańsk SA informuje, że Pan Janusz Biesiada, pełniący funkcję Prezesa Zarządu, został w dniu 2 września 2019 r. decyzją Rady Nadzorczej czasowo zawieszony w swoich obowiązkach. Decyzja o zawieszeniu jest podyktowana między innymi złym stanem zdrowia i związaną z tym niemożliwością pełnienia obowiązków prezesa klubu sportowego.

W celu zachowania ciągłości pracy, członek Rady Nadzorczej Pan Adam Mandziara został oddelegowany do czasowego pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Klubu Lechia Gdańsk SA.

Władze Klubu Lechia Gdańsk SA życzą panu Januszowi Biesiadzie szybkiego powrotu do zdrowia.

O tym, że mogą zajść kolejne zmiany na stanowisku prezesa, nasz dziennikarz informował już przed tygodniem.

 

Janusz Biesiada nie będzie dłużej prezesem @LechiaGdanskSA. Nie znam przyczyn odejścia, ale jego prezesura trwała zaledwie kilka tygodni. Co się w tej Lechii dzieje? @RadioGdansk

— Wojtek Luściński (@w_luscinski) August 27, 2019

 

Janusz Biesiada z Lechią związał się w 2014 roku. Od tego czasu pełnił funkcje dyrektora marketingu, prokurenta, a od marca 2018 roku wiceprezesa zarządu. W maju 2017 roku został również prezesem Fundacji Lechii Gdańsk.

Tymoteusz Kobiela