Sport
Maciej Lampe Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment

poniedziałek,

12 sierpnia 2019

19:22

Maciej Lampe poza kadrą na MŚ. "Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze" [PICK'N'ROLL]

- Mówi się w kuluarach, że Maciej Lampe zażyczył sobie miliona złotych za grę w reprezentacji na Mistrzostwach Świata. Postawił indywidualne cele na pierwszym miejscu - mówił w radiowym Pick'n'Rollu dziennikarz sportowy Karol Wasiek.
Niejeden sportowiec zrobiłby wszystko, by zagrać na wielkiej imprezie z orzełkiem na piersi. Dla wielu koszykarzy to spełnienie marzeń i uosobienie splendoru. I choć taka impreza z udziałem Polaków odbywa się po raz pierwszy od 52 lat, to jeden z bohaterów kadry z eliminacji, podkoszowy Maciej Lampe nie widzi powodu, by o uczestnictwo w niej zabiegać. - Mike Taylor od razu przeciął takie spekulacje. Powiedział, że jeśli Lampe chce swój interes mieć ponad kadrę, to trener takiego zawodnika w składzie nie chce - komentował Wasiek.

NIE TYLKO O LAMPEM

Zaproszenie Karola Waśka do audycji, dziennikarza Sportowych Faktów, wiąże się zazwyczaj z wyjawieniem zakulisowej wiedzy. Tak było i tym razem. Wspominamy o tym, dlaczego A.J Slaughter dołącza do kadry dopiero po kilku tygodniach i jak wpłynie to na jego dyspozycję. Albo kto namawiał Marcina Gortata do wzięcia udziału w Mundialu i z jakim skutkiem? Dlaczego słaby turniej w Pradze nie jest żadnym weryfikatorem aktualnej formy oraz czemu mierzenie w ćwierćfinał Mundialu to nie sen o złotych górach?

Zapraszamy do przesłuchania rozmowy Pawła Kątnika z Karolem Waśkiem:Paweł Kątnik