Sport
Fot. Radio Gdańsk/Tymoteusz Kobiela

niedziela,

11 sierpnia 2019

13:20

Sentymentalne spotkanie z przyjaciółmi z boiska. Benefis Tomasza Wałdocha [POSŁUCHAJ]

- W Gdańsku się wychowałem, to tutaj stawiałem pierwsze piłkarskie kroki - mówił podczas swojego benefisu były reprezentant Polski w piłce nożnej Tomasz Wałdoch. Wychowanek Stoczniowca Gdańsk, srebrny medalista igrzysk olimpijskich z Barcelony i uczestnik mundialu z 2002 roku nie krył wzruszenia podczas rozdawania autografów. Na stadionie przy Traugutta spotkał się z przyjaciółmi z boiska i kibicami.
Na boisku spotkała się plejada wybitnych postaci polskiego futbolu, na obecnym selekcjonerze Jerzym Brzęczku począwszy, na byłym selekcjonerze Pawle Janasie skończywszy. Po murawie biegały drużyny oldbojów Schalke 04 Gelsenkirchen z byłym Mistrzem Świata na czele - Olafem Thonem. Spotkanie wygrali 4:2 niemieccy piłkarze, a strzelcem premierowego gola był 27-letni syn Tomasza Wałdocha - Kamil.


- Być na meczu benefisowym Tomka to wspaniała rzecz. Są wspomnienia, ale i refleksja, że czas tak szybko płynie. Spędziliśmy razem wiele chwil, zdobyliśmy srebrny medal na igrzyskach. Nasza drużyna funkcjonowała idealnie, to było dobre pokolenie. Nasz sukces na razie jest do pobicia, mam nadzieję, że ktoś to w końcu zrobi - mówił Jerzy Brzęczek.

PIERWSZA PIŁKA W GDAŃSKU

Tomasz Wałdoch piłkarską karierę rozpoczął w ówczesnym gdańskim Stoczniowcu. - W Gdańsku się urodziłem i wychowałem, tutaj stawiałem pierwsze piłkarskie kroki. Wspominam dobrze wszystkie szczeble mojej sportowej drogi. Miło widzieć, że tyle młodych osób się tutaj dzisiaj pojawiło. Ta duża popularność w Gdańsku mnie zaskoczyła, mogę się tylko cieszyć. Najchętniej każdemu bym podziękował osobiście. Cieszę się z tego spotkania - mówił wzruszony. Zapytany o formę, odpowiadał skromnie: Dobrze się trzymam, ale widzę, że są starsi ode mnie, którzy grają jeszcze lepiej. Staram się po prostu aktywnie spędzać czas. 

67794849 2427175900896512 7872473413443387392 nTomasz Wałdoch długi czas rozdawał autografy Fot. Radio Gdańsk/Tymoteusz Kobiela


W benefisie wziął także udział Czesław Michniewicz. - Wspomnienia wracają, ja też miałem okazję grać w Stoczniowcu. Miło się przywołuje w pamięci ten czas. Fajnie, że udało się zorganizować takie spotkanie - mówił Radiu Gdańsk selekcjoner reprezentacji Polski do lat 21.

67955448 2352967588309714 655744723306151936 nNa stadionie przy Traugutta pojawił się też Czesław Michniewicz. Fot. Radio Gdańsk/Tymoteusz Kobiela


Benefis Tomasza Wałdocha był kolejnym takim wydarzeniem organizowanym przez Pomorski Związek Piłki Nożnej. Trzy lata temu w Gdańsku świętował Bogusław Kaczmarek, a rok później Wojciech Łazarek. W 2018 roku przy Traugutta uhonorowano Lecha Kulwickiego.

 Posłuchaj rozmowy z selekcjonerem Jerzym Brzęczkiem:


Posłuchaj rozmowy z Tomaszem Wałdochem:

pkat