Sport
Polscy kibice będą ogromnym atutem gospodarzy Fot. Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski

środa,

07 sierpnia 2019

19:20

To prezent dla mieszkańców Trójmiasta. Najlepsi siatkarze świata w Ergo Arenie powalczą o awans na Igrzyska Olimpijskie

Polscy siatkarze za dwa dni zaczną kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich. Od piątku do niedzieli grać będą w trójmiejskiej Ergo Arenie. - Ten turniej to prezent dla mieszkańców - mówi Adam Maksim, pełniący obowiązki dyrektora biura prezydenta miasta Gdańska do spraw sportu. - Każdy chciały grać przed polską publicznością - dodaje Jacek Kasprzyk, prezes PZPS.
Najlepsi siatkarze świata przyjechali do Gdańska. Od piątku w Ergo Arenie walczyć będą o awans na Igrzyska Olimpijskie. To najważniejsze zadanie Polaków w tym roku. - To, że turniej przedolimpijski gości w Gdańsku, jest sukcesem i prezentem dla mieszkańców. Z tego co wiem, spotyka się też z ciepłym przyjęciem władz związkowych – mówi Adam Maksim, pełniący obowiązki dyrektora biura prezydenta ds. sportu. – Reprezentacja Polski bardzo chętnie gra w Trójmieście i Ergo Arena jest uznawana za szczęśliwą dla biało-czerwonych - dodaje.

O SPOKÓJ W PRZYGOTOWANIACH

Awans na Igrzyska w ten weekend w Trójmieście wywalczy tylko najlepszy zespół. Pozostałe będą musiały brać udział w turniejach kontynentalnych. Zdaniem Maksima biało-czerwoni nie będą potrzebowali kolejnych szans. - W sporcie wszystko jest możliwe, ale ja głęboko wierzę, że tu w Gdańsku Polacy wywalczą kwalifikację olimpijską i będą mogli w spokoju przygotowywać się do Igrzysk. Każdy z rywali jest trudny i każdy mecz będzie inny. Na papierze może to wyglądać inaczej, ale po wyjściu na parkiet wszystko jest już możliwe.

"PRZECIEŻ JESTEŚMY MISTRZAMI"

- To jest specyficzny turniej, chyba pierwszy raz rozgrywany w Polsce. Będzie ciężko, ale my jesteśmy przecież mistrzami świata – przypomina prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Jacek Kasprzyk. – Do drużyny dołączył Wilfredo Leon, więc nie powinniśmy mieć problemów z wygraniem, chociaż oczywiście wszystko jest możliwe - zaznacza.

Ogromnym atutem Polaków będą kibice. Cała hala będzie "pracowała" razem z drużyną. - Każdy chciały grać przed polską publicznością. Z tego co wiem, trener Heynen kiedyś marzył o graniu przed naszymi kibicami jako trener reprezentacji Polski. Zawsze podziwiał atmosferę na trybunach - zdradza Kasprzyk.

KOLEJNY ETAP DOBREJ WSPÓŁPRACY

Ergo Arena po raz kolejny gości siatkówkę na najwyższym poziomie. Prezes PZPS podkreśla dobrą współpracę z miastem. - Zawsze dobrze współpracowało nam się z Gdańskiem. Patrzymy też na obiekt – Ergo Arena to bardzo dobra, wysokiej klasy hala. Pod uwagę bierzemy też też na kibiców, którzy tutaj, w Trójmieście, kochają siatkówkę - kończy Kasprzyk.

Plan turnieju w Ergo Arenie:

Piątek:
Polska - Tunezja 17:00
Francja - Słowenia 20:30

Sobota:
Polska - Francja 15:00
Tunezja - Słowenia 18:30

Niedziela:
Francja - Tunezja 12:00
Polska - Słowenia 15:00

Tymoteusz Kobiela