Sport
Bartosz Purzyński i Jarosław Wittstock z pamiątkową koszulką (Fot. Materiały prasowe)

wtorek,

23 lipca 2019

13:31

PKH LOTOS. Gdańscy hokeiści mają nowego sponsora tytularnego

Budżet zbliżony do trzech milionów złotych i nowa nazwa hokejowego klubu z Gdańska. W nowym sezonie MH Automatyka występować będzie pod nazwą PKH Lotos. Roczną umowę o współpracy podpisali wiceprezes ds korporacyjnych Grupy LOTOS - Jarosław Wittstock i prezes Pomorskiego Klubu Hokejowego - Bartosz Purzyński.

Prezes Purzyński przyznał, że budżet może być nieco wyższy od ubiegłorocznego, wynoszącego 2,8 mln złotych i że 40 procent to będzie wkład Lotosu. Podobne środki przeznaczy na hokej miasto Gdańsk. Można zatem mówić o kwotach po ok. 1,2 mln zł.

 – Pomorski Klub Hokejowy 2014 potwierdził, że zasługuje na nasze zaufanie i wsparcie sponsora z najwyższej półki, dlatego zdecydowaliśmy się na rozszerzenie współpracy – powiedział Jarosław Wittstock. – Współpracę z klubem hokejowym rozpoczęliśmy już w ubiegłym roku i jesteśmy z niej zadowoleni. Postawa zawodników, którzy walczyli z mistrzem Polski jak równy z równym pokazała, że nie ma rzeczy niemożliwych. Klub sprostał też organizacyjnie naszym wymaganiom, dlatego chcemy być z nim nadal i to na jeszcze wyższym poziomie. Mam nadzieję, że przy udziale Grupy LOTOS klub zrobi kolejny krok i będzie grał o coraz wyższe cele – dodał Jarosław Wittstock.

 


Jan Steber oraz Igor Smal z dużym optymizmem czekają na nowy sezon. Na razie pracują pod okiem asystentów trenera Marka Ziętary. W zespole zaszły kosmetyczne zmiany. 12 sierpnia hokeiści wyjadą na lód.

 

 

Włodzimierz Machnikowski