Sport
Nadal w czerwcu osobiście odwiedził Gdańsk (Fot. Wikipedia.org/DAVID ILIFF. License: CC BY-SA 3.0)

wtorek,

23 lipca 2019

07:51

Rafael Nadal na zakupach w Gdańsku. Hiszpański tenisista wyda miliony na nowy jacht

Dokładnie przed 15 laty nastoletni wówczas Rafael Nadal wygrał w Sopocie jeden ze swoich pierwszych zawodowych turniejów. Zainkasował wówczas kilkadziesiąt tysięcy euro. Do tej pory zarobił setki milionów i część tej fortuny zdecydował się zostawić w Gdańsku. Hiszpan zdecydował się na zakup luksusowego katamaranu 80 Sunreef Power wyprodukowanego przez Sunreef Yachts.

Nadal w czerwcu osobiście odwiedził Gdańsk, przechadzał się po Długim Targu, nie odmawiał wspólnych fotografii i autografów.

"KOCHAM BYĆ BLISKO WODY"

Przy okazji ustalał warunki transakcji. Cena pływającego apartamentu według nieoficjalnych szacunków może sięgać 3 mln euro. 80 Sunreef Power został zaprojektowany dla 10 pasażerów i 4 członków załogi. Prędkość średnia to 15 węzłów, a maksymalna powyżej 20.

sunreef1

80 Sunreef Power został zaprojektowany dla 10 pasażerów i 4 członków załogi (Fot. materiały prasowe Sunreef Yachts)


- Pochodzę z wyspy i kocham być blisko wody. Za każdym razem kiedy wracam do domu na Majorce staram się znaleźć chwilę i spędzić czas na jachcie. Cieszy mnie, że dołączam na pokład rodziny Sunreef Yachts. Pragnę podziękować Francisowi Lappowi za to, że sprawił, że to wszystko się dzieje - mówił Rafael Nadal.

"TO DLA NAS OGROMNY ZASZCZYT"

- Do grona właścicieli naszych jachtów dołącza jeden z najzdolniejszych tenisistów wszech czasów. To dla nas ogromny zaszczyt. Osobowość, energia i umiejętności Pana Rafaela Nadala są dla nas inspiracją - dodał Francis Lapp – założyciel i prezes Sunreef Yachts.

Pierwsza jednostka z linii 80 Sunreef Power będzie miała premierę we wrześniu, na targach Cannes Yachting Festival.
Tenisista będzie mógł udać się w pierwszą podróż za rok.

Włodzimierz Machnikowski