Sport
Na zdjęciu nowy nabytek Arki Michał Kopczyński (Fot. arka.gdynia.pl/Michał Puszczewicz)

sobota,

20 lipca 2019

16:48

Arka uzupełnia braki w środku pola. Michał Kopczyński oficjalnie piłkarzem żółto-niebieskich

Michał Kopczyński nowym piłkarzem Arki Gdynia. Defensywny pomocnik przeszedł na zasadzie transferu definitywnego z Legii Warszawa. 27-latek podpisał z żółto-niebieskimi 2-letni kontrakt.

O potencjalnym transferze Kopczyńskiego informowaliśmy już w środę. Urodzony w Zamościu piłkarz jest kojarzony przede wszystkim z występów w warszawskiej Legii. W klubie wicemistrzów Polski występował od 2000 roku, gdzie przeszedł wszystkie szczeble od juniora do seniora. W pierwszym zespole "Wojskowych" zadebiutował 12 lat później w meczu Pucharu Polski z Okocimskim Brzesko, w którym zresztą strzelił jedną z bramek. W swojej karierze występował jeszcze w 1-ligowych Wigrach Suwałki (sezon 2014/2015), a ostatnio przebywał na wypożyczeniu w nowozelandzkim Wellington Phoenix. 

"POSZERZY POLE MANEWRU"

Zadowolenia z transferu nie krył trener żółto-niebieskich Jacek Zieliński. - Michał to ograny i doświadczony już zawodnik. Grał w Legii, a ostatnio regularnie w nowozelandzkim Wellington, zarówno w bloku obrony, jak i w pomocy. Nam poszerza się więc pole manewru w obu formacjach. Liczę na jego wszechstronność - mówił szkoleniowiec Arkowców. 

Michał Kopczyński przeszedł do Arki na zasadzie transferu definitywnego. Defensywny pomocnik podpisał z gdynianami 2-letni kontrakt, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2021 roku. 

mkul