Sport
Serrarens ma 188 cm wzrostu. Zdobył 49 goli na poziomie Eerste Division i 7 w Eredivisie fot. arka.gdynia.pl

środa,

17 lipca 2019

15:45

Holenderski napastnik w Arce. Gdynianie marzą o powtórce z Vejinovicia

Kontrakt z żółto-niebieskimi podpisał 28-letni napastnik Fabian Serrarens. To Holender z przeszłością w Eredivisie oraz dobrymi statystykami z wcześniejszych występów w 2. lidze holenderskiej.
W ubiegłym sezonie Serrarens występował w zespole De Graafschap. Zagrał w 27 meczach, w których popisał się 7 golami oraz 2 asystami. Dla Arki to kolejny przykład transferu z kierunku holenderskiego. W poprzednim sezonie do klubu trafił defensywny pomocnik Marko Vejinović, z marszu stając się czołową postacią w drużynie.
 
CHARAKTERYSTYKA

Sporo goli autorstwa Serrarensa to uderzenia dobijające po strzałach kolegów. Rosły napastnik zdobył tak kilka bramek m.in w Graafschap, a holenderscy dziennikarze określali piłkarza mianem tego, który "potrafi się znaleźć w polu karnym". Oprócz tego Serrarens trafiał także głową, nierzadko potrafi się także cofnąć do linii środkowej by rozegrać piłkę z kolegami. Najlepsze statystyki notował jednak w Holandii szczebel niżej - w Eerste Divisie. W 190 spotkaniach na tym poziomie, zaliczył 49 goli oraz 32 asysty.

PREZES ZADOWOLONY

Prezes Arki Wojciech Pertkiewicz nie ma wątpliwości, że to wyjątkowy transfer dla Arki Gdynia. - Pierwsze rozmowy z zawodnikiem były już w maju. Mamy świadomość, że Arka nie jest dla niektórych zawodników klubem pierwszego wyboru. Atutem w Gdyni jest to, że gdy już zawodnicy takiego pokroju znajdą się w klubie, nie chcą stąd odejść - powiedział Pertkiewicz. Kontrakt z Fabianem Serarresem obowiązuje do czerwca 2021 roku.


Jednocześnie w klubie przebywał będzie Michał Kopczyński, którym Arka zainteresowana była już w ubiegłym sezonie. Prezes Wojciech Pertkiewicz, wyraził nadzieję, że sprawa transferu zostanie dopięta jeszcze w środę.
 
Paweł Kątnik