Sport
Na zdjęciu Damian Kostrzewa (po lewej) i Włodzimierz Machnikowski (w środku) we wzrokowym pojedynku. Po prawej trener byłego szczypiornisty Maciej Brzostek (Fot. Radio Gdańsk/Przemysław Schenk)

czwartek,

04 lipca 2019

15:50

Piłkę ręczną zamienił na rękawice. Damian Kostrzewa w piątek zadebiutuje w MMA

Był reprezentantem kraju i medalistą mistrzostw Polski. Karierę piłkarza ręcznego skończył przed rokiem. W piątek zadebiutuje w oktagonie jako wojownik MMA. Naprzeciw stanie były stromgmen - Piotr Czapiewski.

DŁUGA LISTA SUKCESÓW 

Damian Kostrzewa w narodowych barwach rozegrał 15 spotkań. Rzucił w nich 48 bramek. Jest wychowankiem SMS-u w rodzinnym Gdańsku. Zawodową karierę zaczynał w AZS AWFiS Gdańsk a kończył w Wybrzeżu. W sezonie 2012/2013 zdobywając 208 bramek, został królem strzelców Superligi.

NOWE WYZWANIE

Skończywszy 30 lat Kostrzewa skończył także z piłką ręczną. Postawił na walkę wręcz. W tym celu dołączył do grupy Brzostek Top Team. Do debiutu na zawodowej gali przygotowywał się prawie rok. Jak sam przyznaje, lepiej czuje się w stójce.

- Chciałem przekonać się, jakie to jest uczucie. Kiedy drzwi do klatki się zamykają i zostaje się z przeciwnikiem. Wtedy trzeba pokazać charakter – mówi Damian Kostrzewa w rozmowie z naszym dziennikarzem. – Będę starał się rozgrywać ten pojedynek w stójce. Tam się czuje dobrze. Jednak na parter też jestem gotowy – przekonuje. 

SCEPTYCYZM TRENERA

Damian Kostrzewa do debiutanckiej walki z Piotrem Czapiewskim trenuje pod okiem m.in.: Macieja Brzostka.

- Kiedy menadżer Damiana przyszedł do mnie z ofertą współpracy z nim, to początkowo byłem sceptyczny – przyznaje główny trener Brzostek Top Team. - Jednak po pierwszym spotkaniu z Damianem zobaczyłem błysk w jego oczach. Stwierdziłem, że może być fajnie – dodaje.

SZLAKI PRZECIERAŁ PIŁKARZ

Damian Kostrzewa nie będzie pierwszym zawodnikiem sportów zespołowych, który spróbuje sił w MMA. Wcześniej zadebiutował były piłkarz m.in.: Górnika Zabrze Jacek Wiśniewski. Na gali KSW 20 w Ergo Arenie przegrał z Kamilem Walusiem przez TKO w pierwszej rundzie. Kostrzewa jest przekonany, że wygra nie tylko w piątek, ale również dwa kolejne pojedynki. Na tyle na razie jest umówiony z trenerem i menedżerem.

Efektowne zwycięstwa stanowić będą przepustkę na bardziej prestiżowe i droższe gale.

Posłuchaj rozmowy z Damianem Kostrzewą.


KARTA WALK RWC 3.

Piotr Adrian 84 KG vs Błażej Cisowski
Mateusz Śledż 120,2 KG vs Andrzej Jaroszuk
Kacper Bróżdziak 70,3 KG vs Łukasz Górecki
Michał Piwowarski 120,2 KG vs Marcin Kalata
Adam Pałasz 120,2 KG vs Mateusz Łazowski
Adrian Bartosiński 84 KG vs Alexander Shingarenko
Igor Michaliszyn 77,1 KG vs Lom Ali Naligiev
Damian Kostrzewa 120,2 KG vs Piotr Czapiewski
Kacper Formela 65,8 KG vs Vougar Keramov

Początek gali w Gdynia Arenie o 19. Impreza potrwa do 23.

Przemysław Schenk/mkul