Sport
Wiceprezes Grupy LOTOS Jarosław Wittstock wręcza medale zawodnikom zwycięskiej drużyny z Białegostoku (fot. Radio Gdańsk/Michał Rudnicki)

wtorek,

25 czerwca 2019

14:15

Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM: dziś LOTOS Junior Cup, jutro Chelsea albo Barcelona? [ODCINEK 5]

- Na wyróżnienie zasłużyła cała drużyna - podkreślał Tomasz Piekut, król strzelców LOTOS Junior Cup 2019. - Tomek zdobył 12 goli, ale ktoś musiał mu kreować asysty - dodawał Szymon Mikulski, wybrany najlepszym graczem zawodów. Z wyróżniającymi się postaciami zwycięskiej drużyny z Białegostoku rozmawialiśmy o współpracy na boisku, statuetkach i planach na przyszłość.
Idolem Tomka Piekuta jest Cristiano Ronaldo. 12-latek wzoruje się na Portugalczyku, ale nie pod kątem wyglądu, a ciężko pracując na boisku. W przyszłości chciałby zagrać w Realu Madryt, który z CR7 pożegnał się przed rokiem. Jednak jego sympatia klubowa nie powędrowała za portugalskim gwiazdorem do Turynu.
 
- Nie jestem sezonowcem - podkreślał król strzelców LOTOS Junior Cup.

Ulubionym piłkarzem Szymona Mikulskiego jest Neymar, chociaż gra na innej pozycji. Wśród pomocników najwyżej ceni Isco z Realu, ale jako klub marzeń wskazuje Barcelonę, choć za 5-7 lat nie pogardziłby też kontraktem z Bayernem Monachium.

O planach, ambicjach i emocjach po LOTOS Junior Cup rozmawialiśmy z wyróżnionymi graczami, a także trenerem zwycięskiej drużyny, Robertem Speichlerem. Kolejną edycję programu "Piłkarska przyszłość z LOTOSEM" podsumował także Jarosław Wittstock, wiceprezes spółki ds. korporacyjnych.