Sport
Fot. mat. prasowe

sobota,

22 czerwca 2019

17:13

UKS LOTOS Gdańsk awansował do Centralnej Ligi Juniorów

Zawodnicy UKS LOTOS Gdańsk wygrali z Poznańska 13 Poznań 3:1 i awansowali do Centralnej Ligi Juniorów do lat 15. Bramki strzelili Marcin Ceremus, Oskar Kryza i Łukasz Plichta.

W pierwszym meczu barażowym na wyjeździe zawodnicy z Gdańska ulegli drużynie z Poznania 1:2. Wcześniej UKS zapewnił sobie mistrzostwo Ligi Wojewódzkiej Juniorów C2 (rocznik 2005).

Drużyna UKS LOTOS Gdańsk składa się z uczniów VII klasy sportowej w Zespole Szkół Sportowych i Ogólnokształcących w Gdańsku. Grają w niej m.in. zawodnicy wychowani w ośrodkach programu Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM, który upowszechnia piłkę nożną wśród najmłodszych i jest realizowany przez Akademię Piłkarską LG oraz Grupę LOTOS. W sumie w ramach programu treningiem objętych jest ponad 3 tys. młodych piłkarzy. Nad formą zawodników czuwa ponad 120 trenerów. 

W niedzielę 23 czerwca o 10:00 na Stadionie Energa Gdańsk odbędzie się turniej piłkarski LOTOS Junior Cup, który jest podsumowaniem kolejnego sezonu programu Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM.

Posłuchaj rozmowy Włodzimierza Machnikowskiego z UKS LOTOS Gdańsk: