Sport
Biało-zieloni zanim przystąpią do eliminacji Ligi Europy, sezon rozpoczną od meczu o Superpuchar Polski (Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment)

środa,

19 czerwca 2019

14:11

Lechia Gdańsk poznała potencjalnych rywali w II rundzie eliminacji Ligi Europy. Czy zmierzą się z drużyną Kamila Wilczka?

Znany jest potencjalny rywal Lechii Gdańsk w eliminacjach Ligi Europy. Gdańszczanie w II rundzie zmierzą się ze zwycięzcą pary FC Inter Turku (Finlandia) - Brøndbyernes IF (Dania).

W zespole z Danii występuje polski napastnik Kamil Wilczek. Zwycięzce fińsko-duńskiej pary poznamy 18 lipca. Mecze II rundy odbędą się 25 lipca i 1 sierpnia. Lechia pierwszy mecz rozegra na Stadionie Energa w Gdańsku, a na rewanż uda się do Skandynawii.

NAJPIERW SUPERPUCHAR

Lechia jest już w trakcie przygotowań do nowego sezonu. Gdańszczanie do treningów wrócili 13 czerwca. Jednak zanim biało-zieloni przystąpią do eliminacji Ligi Europy, najpierw powalczą o Superpuchar Polski z Piastem Gliwice (13 lipca), a następnie meczem z ŁKS-em Łódź (19 lipca) rozpoczną nowy sezon Lotto Ekstraklasy. 

mkul