Sport
Wojciech Nowiński zmarł w wieku 70 lat (Fot. Agencja KFP/Wojciech Figurski)

środa,

19 czerwca 2019

08:49

"Merytoryczny i sympatyczny profesjonalista". Wojciecha Nowińskiego żegna Włodzimierz Machnikowski

Charakterystyczna chrypka, emocjonalne komentarze, nawet jeśli krytyczne, to najczęściej wygłaszane z uśmiechem. Pełen profesjonalizm - najpierw w bramce w drużynach polskich i francuskich, potem na ławce trenerskiej. Miarą fachowości były też wyniki. Czwarte miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata i złoto wywalczone w Mistrzostwach Europy w pamiętnym turnieju, który w 2002 roku odbył się w hali AWFiS.

Od kilku lat Wojciech Nowiński był ekspertem telewizyjnym. Zawsze chętnie dzielił się także swoją wiedzą i spostrzeżeniami z Radiem Gdańsk. Nasze relacje były merytoryczne i sympatyczne, oparte na wzajemnym szacunku i wspólnej pasji. Nie tylko lubiliśmy piłkę ręczną, ale z upodobaniem opowiadaliśmy o tym, co dzieje się na i wokół parkietów do szczypiorniaka. 


NAJWAŻNIEJSZE MIEJSCE NA MAPIE SZCZYPIORNIAKA

Mieliśmy szczęście spotykać się w czasie, gdy Trójmiasto było najważniejszym miejscem na mapie piłki ręcznej. Turniej o Młodzieżowe Mistrzostwa Europy był jednym z największych wydarzeń, jakie kiedykolwiek odbyły się w Trójmieście. Był to także czas mistrzowskich dokonań piłkarzy ręcznych Wybrzeża pod wodzą Daniela Waszkiewicza oraz dziewcząt z AWFiS, które na podium Mistrzostw Polski wprowadzał Jerzy Ciepliński.

WYGRANA Z DEDYKACJĄ

Fajnie byłoby znowu coś wygrać. To byłoby z dedykacją dla Wojtka Nowińskiego, który zdecydowanie za wcześnie dokonał swojego, ostatniego już, ziemskiego transferu.

Msza odbędzie się w kościele św. Jadwigi przy ul. Korzennej 2 w Gdyni o godz. 13. Pogrzeb Wojciecha Nowińskiego na cmentarzu przy ul. Spokojnej 6 o godz. 14.

Włodzimierz Machnikowski/mkul