Sport
Piłkarska Przyszłość z Lotosem to program upowszechniania piłki nożnej wśród najmłodszych, realizowany we współpracy z Akademią Piłkarską LG (fot. materiały prasowe)

poniedziałek,

10 czerwca 2019

13:05

Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM. Paweł Janas: w naszej reprezentacji jest duży potencjał [ODCINEK 2]

Nabór i selekcja w pierwszej kolejności. Szkolenia w ośrodkach, konsultacje i gra w ligach juniorskich. Awans do młodzieżowych reprezentacji Polski i zawodowe kontrakty w drużynach ekstraklasy - tak wygląda system Piłkarskiej Przyszłości z LOTOSEM.
Program działa od 7 lat. Od kilku miesięcy także poza Pomorzem. Koordynatorem programu jest Tomasz Borkowski, w przeszłości piłkarz i trener Lechii Gdańsk. Wśród konsultantów m.in. były selekcjoner kadry narodowej - Paweł Janas, a pośród wychowanków - Mateusz Uzarek z Malborka.

W Radio Gdańsk Z Boisk i Stadionów Paweł Janas chwalił swego byłego podopiecznego Jerzego Brzęczka i asystenta Piotra Stokowca. Tomasz Borkowski mówił o szansach młodych piłkarzy na grę w reprezentacji i Lechii, prowadzonych przez trenerów Brzęczka i Stokowca. Mateusz Uzarek ujawnił nazwiska swoich idoli oraz piłkarskie marzenia.

POSŁUCHAJ:
 
wm/mk