Sport
Piąta porażka żużlowców Zdunka sprawiła, że marzenia o awansie do fazie play-off bardzo się oddaliły (Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment)

niedziela,

09 czerwca 2019

17:25

Mecz w cieniu wypadku. Piąta w tym sezonie porażka Zdunek Wybrzeża

Żużlowcy Zdunek Wybrzeża z piątą porażką w tym sezonie I ligi. Gdańszczanie przegrali z PGG ROW Rybnik 40:50. Spotkanie przebiegło w cieniu wypadku zawodnika gości Siergieja Łogaczowa. Rosjanin trafił do szpitala z podejrzeniem urazu kręgosłupa.

Do wypadku doszło już w pierwszym biegu. Łogaczow próbował minąć Kima Nilssona, który stracił panowanie nad motocyklem i spowodował upadek Rosjanina, który z impetem wpadł w bandy. Z toru zabrano go na noszach i z podejrzeniem urazu kręgosłupa przetransportowano do szpitala.

WYRÓWNANIE DO PIĄTEGO BIEGU

Wybrzeże dystans do rywali zaczęło tracić po piątym biegu. Do tej pory był remis 15:15. Kolejne cztery biegi wygrali jednak goście (dwukrotnie 4:2 i dwukrotnie 5:1) i po dziewiątym prowadzili 33:21. W trzynastym biegu po raz kolejny, po wypadku Kacpra Woryny, karetka pojawiła się na torze, ale zawodnik wstał i o własnych siłach ruszył do parku maszyn.


Wybrzeże walczyło o odrobienie strat, ale w najlepszym wypadku gdańszczanie zmniejszyli je do 10 punktów. Ostatecznie przegrali 40:50. To piąta porażka zespołu z Gdańska w tym sezonie, która sprawia, że marzenia o awansie do fazy play-off bardzo się oddaliły.

Tymoteusz Kobiela