Sport
Michał Winiarski podpisał z Treflem Gdańsk dwuletni kontrakt (Fot. Radio Gdańsk/Włodzimierz Machnikowski)

czwartek,

06 czerwca 2019

14:08

"Przymierzałem się do tego 2 lata". Rozmawiamy z Michałem Winiarskim, nowym trenerem siatkarzy Trefla

- Będziemy kąsać tych wielkich, a ze wszystkimi walczyć o zwycięstwo. To będzie moja drużyna, młoda i głodna sukcesów - zadeklarował nowy trener siatkarzy Trefla. Mistrz świata z 2014 roku podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia. Na stanowisku zastąpi Andreę Anastasiego, który przeniósł się do Onico Warszawa.

Lista sukcesów Michała Winiarskiego jest długa. Jako 20-latek był kapitanem drużyny, która w 2003 roku zdobyła mistrzostwo świata juniorów. Po roku zadebiutował w seniorskiej drużynie, której wkrótce został kapitanem. Największe sukcesy to triumf w Lidze Światowej w 2012 roku oraz mistrzostwo świata wywalczone dwa lata później. W kadrze narodowej przez 10 lat zagrał w sumie 240 razy. W 2009 roku z Itas Diatec Trentino Volley wygrał Ligę Mistrzów. Grał jeszcze w Rosji, ale najwięcej czasu spędził w PGE Skrze Bełchatów, gdzie po zakończeniu kariery został drugim trenerem.

"PRZEDE MNĄ OGROMNE WYZWANIE"

Teraz Winiarski ma z ławki trenerskiej odpowiadać za jakość Trefla. Drugim szkoleniowcem gdańszczan będzie Włoch Roberto Rotari, a statystykiem Dominik Posmyk. Na stanowisku trenera przygotowania fizycznego pozostaje Wojciech Bańbuła, fizjoterapeutą drużyny nadal będzie Piotr Ślugajski, a kierownikiem zespołu Jacek Rybak. - Przede mną ogromne wyzwanie, ale przymierzałem się do niego przez ostatnie dwa lata, pracując jako asystent trenera Roberto Piazzy. Czuję, że jest to ten moment, w którym mogę poprowadzić drużynę, więc przede wszystkim chciałbym podziękować władzom klubu za obdarzenie mnie zaufaniem i powierzenie mi tej roli - skomentował Winiarski na łamach oficjalnej strony klubu.

REKOMENDACJA PIAZZY

"To najzdolniejszy polski trener". takiej rekomendacji udzielił swemu asystentowi trener PGE Skry Belchatów - Roberto Piazza. Walorem Winiarskiego jest cierpliwość. W reprezentacji miał sposobność poznać warsztat Raula Lozano, Andrei Anastasiego i Stephana Antigi. W klubie zgłębiał tajemnice warsztatu Piazzy. Uchodził za gracza bardzo inteligentnego i rozważnego. Teraz te przymioty będzie mógł zweryfikować pracując na własny rachunek w Treflu.

Posłuchaj całej rozmowy z nowym trenerem Trefla Gdańsk - Michałem Winiarskim:


Włodzimierz Machnikowski/mkul