Sport
Fot. mat. prasowe

środa,

22 maja 2019

18:45

Trzech muszkieterów zaprezentowanych w Lechii. Tercet nowych zawodników uzupełnił Gajos

Maciej Gajos trzecim środowym wzmocnieniem Lechii. Biało-zieloni pozyskali 28-letniego zawodnika po wygaśnięciu jego kontraktu z Lechem Poznań. To już czwarty transfer gdańszczan w tym oknie transferowym.
Z transferami Lechii jest jak z ketchupem, albo - bardziej piłkarsko - ze strzelaniem goli przez napastnika. Albo jest czas posuchy i nic się nie dzieje, albo - jak już ruszy - nie zatrzymuje się. Kibicie biało-zielonych byli stęsknieni za nowymi zawodnikami, ale ten tydzień chyba przerósł największe oczekiwania. Gdańszczanie właśnie oficjalnie potwierdzili, że czwartym pozyskanym piłkarzem jest Maciej Gajos, a wiadomo, że nie jest to ostatnie wzmocnienie.

"WYPŁYNĄŁ" W JAGIELLONII
 
Gajos z Lechią związał się trzyletnim kontraktem. Swoją karierę zaczynał w Rakowie Częstochowa, ale najbardziej rozwinął się w Jagiellonii Białystok, do której dołączył przed sezonem 2012/13. W 2015 roku przeniósł się do Lecha Poznań. W jego barwach w tym sezonie wystąpił w 36 spotkaniach i strzelił 5 goli. W całej karierze na ekstraklasowych boiskach rozegrał już ponad 200 spotkań i strzelił 34 gole. To pomocnik dobrze znany Piotrowi Stokowcowi, który współpracował z nim w rozgrywkach 2013/14.


Tymoteusz Kobiela