Sport
W Elicie najlepszy wśród panów okazał się Sylwester Kuster. Fot. LOTTO Duathlon Energy 2019

niedziela,

14 kwietnia 2019

17:18

Nie przeszkadzał wiatr, nie zniechęciła niska temperatura. Udana inauguracja duathlonowego sezonu na Pomorzu

Blisko trzystu fanów jazdy na rowerze i biegania stanęło w niedzielę na starcie kolejnej edycji LOTTO Duathlon Energy 2019 w Rumi. Zawodowcy i amatorzy rywalizowali w trzech kategoriach - Mistrzostw Polski Elity, Age Group i Młodzików i Juniorów Młodszych.
Mistrzostwa Polski w Duathlonie rozgrywane były na dystansie SPRINT. W kategorii Age Group zawodnicy musieli najpierw pokonać 5 km, przejechać na rowerze 20 km i znów przebiec 2,5 kilometra. W kategorii Młodzików i Juniorów Młodszych było to 2,5 km biegu, 10,8 km na rowerze i znów 1,25 biegu, a w kategorii Elita było to 5 km biegu, 21,2 km jazdy rowerem oraz ponownie 2,5 km biegu.

W Elicie najlepszy wśród panów okazał się Sylwester Kuster, (00:55:53) a wśród pań Maria Cześnik (01:04:22). W kategorii Młodzików i Juniorów Młodszych najszybsi byli Maksymilian Kopiczko (00:30:50) oraz Jakub Bogusiewicz (00:31:00). Wśród uczestników, startujących w Age Group najlepsi okazali się Michał Czapiński (00:55:53) i Jakub Ruciński (00:57:07).

BYŁO ZIMNO, ALE TO ICH NIE PRZESTRASZYŁO

Zawodników nie zniechęciły zimny wiatr i niska temperatura. - W duathlonie w Rumi startowałem po raz trzeci. Widać wyraźnie, że z roku na rok jest coraz większa frekwencja i zawodnicy są coraz mocniejsi. Taki start to idealna rozgrzewka przed triathlonowym sezonem, gdzie można porządnie "przepalić" nogę. Cieszę się, że dopisała super pogoda. Nie mogę doczekać się kolejnych startów - opowiada jeden z zawodników Jan Krakowski.

NAJLEPSI POLSCY ZAWODNICY 

Na starcie zameldowali się najlepsi zawodnicy w Polsce m.in. Tomasz Szala, Sylwester Kuster, Przemysław Szymanowski czy wśród kobiet Maria Cześnik. Zmagania zawodników cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród kibiców. Przełożyło się to na ogromny doping, który dodawał sił zawodnikom w rywalizacji.

Przemysław Schenk