Sport
Jacht I Love Poland jest częścią projektu Polskiej Fundacji Narodowej Fot. PFN

piątek,

22 marca 2019

12:20

Pokonali ponad 100 jachtów, najbardziej spektakularnie weszli do portu. Załoga I Love Poland najlepsza na Karaibach [FILM]

Załoga jachtu I love Poland wygrała prestiżowe regaty St. Maarten, w których startowało ponad 100 jachtów. Jednostka wygrała wszystkie cztery wyścigi i zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.
Oprócz tego, jacht I love Poland wygrał także w kategorii najszybszego opłynięcia wyspy, a załoga nagrodę za styl i ducha walki. Wygrali również konkurencję na najbardziej spektakularne wejście do portu.

WALKA OKUPIONA POTEM I ŁZAMISukces poprzedziło osiem miesięcy ciężkiej prac i przepłynięte 12 tys. mil morskich za rufą. Często okupione potem i łzami. Po krótkim pobycie w Polsce załoga wraca na jacht i dalej będzie przygotowywała się do udziału w najbardziej prestiżowych regatach świata, takich jak Rolex Fastnet Race i Rolex Sydney Hobart.PROMOCJA RP ZA GRANICĄ

Jacht I Love Poland ma 21,5 m długości, a maszt ma 34 m wysokości. Jest częścią projektu Polskiej Fundacji Narodowej, której celem jest promocja Rzeczypospolitej Polskiej za granicą poprzez udział polskiego jachtu w najważniejszych i najbardziej prestiżowych regatach na świecie oraz szkolenie młodego pokolenia polskich, regatowych żeglarzy oceanicznych. 


 

 

PFN/mim


Zobacz Galerię