Sport
Mistrzostwa Świata w półmaratonie odbędą się w Gdyni w marcu 2020 roku. Fot. Radio Gdańsk/Marcin Lange

piątek,

15 marca 2019

14:30

Specjalny zegar będzie odliczał dni do największej imprezy sportowej w historii Gdyni. Ale najpierw próba generalna

379 dni pozostało do rozpoczęcia mistrzostw świata w półmaratonie, które odbędą się w Gdyni. W czwartek na Skwerze Kościuszki, przy skrzyżowaniu ulic Świętojańskiej i 10 Lutego został uruchomiony specjalny zegar odliczający czas do zawodów.

2020 Gdynia IAAF World Half Marathon World Championships odbędą się pod koniec marca przyszłego roku. Będzie to największa impreza sportową w historii miasta, a i niewykluczone, że również największy bieg uliczny w historii kraju. Według organizatorów, na starcie stanąć może nawet 20 tys. biegaczy.


- To dla nas wielkie wydarzenie, do którego przygotowujemy się od wielu miesięcy. Ten zegar to już bardzo precyzyjny "odliczacz" czasu i każdej godziny, która pozostała do tego wydarzenia - mówił Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. - Chcemy, aby to było nie tylko sportowe święto, ale też fajna impreza w życiu miasta. Aby nie tylko uczestnicy, a będzie to impreza o charakterze masowym, ale również kibice, którzy będą dopingować zawodników na trasie, poczuli klimat tego doniosłego dla miasta wydarzenia - dodał.

PRÓBA GENERALNA

Póki co, przed organizatorami przyszłorocznych mistrzostw świata próba generalna, czyli Gdynia Półmaraton 2019. Impreza rozpocznie się w sobotę biegami młodzieżowymi. Zawody główne na dystansie 21097 metrów rozpoczną się w niedzielę o godz. 11. Na starcie zlokalizowanym na Skwerze Kościuszki stanie ponad 7 tys. biegaczy z 33 krajów. Poniżej możecie zobaczyć jego trasę.Marcin Lange/mkul