Sport
Fot. Radio Gdańsk / Jacek Klejment

sobota,

09 marca 2019

21:55

Powiedzieć "po walce", to już za mało. Arka przegrała z Legią, kibice wściekli na Smółkę [ZDJĘCIA]

Jeśli szukać pozytywów, to można napisać, że po walce. Ale za to punktów jeszcze nikt nikomu w futbolu nie przyznał. Arka walczyła, strzeliła Mistrzowi Polski nawet gola, ale to było za mało, by zdobyć choć punkt w starciu z Legią. Żółto-niebiescy przegrali 1:2 i nadal wiosną nie zdobyli ani jednego punktu.
Dla kibiców "walka" to jednak marne pocieszenie, czemu dali wyraz po spotkaniu, w niewybrednych słowach przywołując do siebie na rozmowę trenera Zbigniewa Smółkę. Piąta porażka stawia Arkę w bardzo trudnej sytuacji. O pierwszej połowie można napisać, że się... odbyła. I nikt nie zdobył bramek. Więcej z gry miała Legia, ale nie potrafiła tego przełożyć na gole, natomiast Arka przebudziła się dopiero pod koniec pierwszej części.

To, co zostanie z tej odsłony zapamiętane, to dobra gra w defensywie Luki Maricia oraz bardzo zła Michała Janoty. Lider Arki i jej najlepszy strzelec gubił piłki w prostych sytuacjach i podejmował złe decyzje. Zamiast podawać na skrzydło, schodził do środka, zamiast oddać piłkę - dryblował. I tak kilkukrotnie.
 
9 MINUT I TRZY GOLE

Prawdziwe widowisko zrobiło się dopiero wówczas, gdy Legia zdobyła dwie bramki. Najpierw Carlitos strzałem w okienko z 16 metrów w 59 minucie, potem Kulenović po tym, jak do spółki z Cafu rozmontowali obronę Arki. Gdynianie wzięli się do odrabiania strat, Janota do udowadniania, że jeszcze potrafi zespołowi pomagać. W 68 minucie pomocnik dośrodkował idealnie na głowę Jankowskiego, a ten zdobył swoją 8. bramkę w sezonie.
 
ArkaLegia1
Fot. Jacek Klejment/Radio Gdańsk

OBIEKTYWNIE - NIE ISTNIEJE

To wszystko, na co było stać w sobotę gdynian. Obiektywnie przeciwstawiali się oni dzielnie faworyzowanemu rywalowi, ale dla kibica, który otrzymuje 5. porażkę z rzędu, a kilka tygodni wcześniej zapewnienia o walce o pierwszą ósemkę, "obiektywnie" nie istnieje. Dlatego po meczu Adam Marciniak wszedł na trybuny pertraktować z najbardziej zagorzałymi fanami nad tym, by fani dali piłkarzom jeszcze jedną szansę i wsparcie w kolejnych meczach. Ci jednak żądali dymisji trenera Zbigniewa Smółki.
 
MG1 7998
Fot. Jacek Klejment/Radio Gdańsk 

Należy nadmienić, że od pierwszej minuty, po wielu tygodniach przerwy, zagrał napastnik Arki Aleksandar Kolev. Jego absencja, zdaniem Smółki, miała być główną przyczyną porażek zespołu. W sobotę żółto-niebiescy przegrali, mając już Bułgara w składzie.

W tabeli Arka jest 12, ale ma już tylko punkt przewagi nad Górnikiem i Miedzią. W piłkarskiej Gdyni robi się naprawdę nieprzyjemnie.

Arka Gdynia - Legia Warszawa 1:2 ( 68' Jankowski - 59' Carlitos, 64' Kulenovic)
 
Paweł Kątnik

Zobacz Galerię