Sport
Młodzi piłkarze zmierzą się między innymi na stadionie w Gdyni. Fot. Arka Gdynia SSA

poniedziałek,

11 lutego 2019

14:16

Znamy wszystkich uczestników Mistrzostw Świata FIFA U-20 w Polsce. Zagrają między innymi w Gdyni

Po cztery zespoły z Afryki i Ameryki Południowej uzupełniły stawkę uczestników Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019. W turnieju, który rozpocznie się 23 maja wezmą udział 24 drużyny. O tym, jak będą wyglądać grupy mistrzowskie czempionatu, dowiemy się za niespełna dwa tygodnie.

Argentyna, Kolumbia, Urugwaj i Ekwador z Ameryki Południowej, jak również afrykańskie: Senegal, Nigeria, RPA i Mali - to ostatnie zespoły, które wywalczyły awans do Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019.

Wcześniej prawo gry w czempionacie zapewniło sobie 16 reprezentacji. To sześciu przedstawicieli Europy: Polska (gospodarz), Włochy, Portugalia, Ukraina, Francja i Norwegia; cztery drużyny z Azji: Japonia, Korea Południowa, Arabia Saudyjska, Katar, cztery ze strefy CONCACAF: USA, Meksyk, Panama, Honduras, a także dwa zespoły z Oceanii: Nowa Zelandia i Tahiti.

KTO, Z KIM, KIEDY, GDZIE?

Już za niespełna dwa tygodnie, 24 lutego, w Gdynia Arena odbędzie się ceremonia losowania grup mistrzowskich, po której nie tylko dowiemy się, z kim o awans do fazy pucharowej powalczy reprezentacja Polski, ale również jakie dokładnie zespoły wystąpią na stadionach w Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdyni, Lublinie, Łodzi i Tychach.

Młodzieżowe mistrzostwa świata odbywają się co 2 lata od 1977 roku. Polska będzie dopiero piątym europejskim gospodarzem tego czempionatu. We wcześniejszych edycjach turnieju wzięło udział wielu znakomitych piłkarzy, wśród nich m.in. Lionel Messi, Diego Maradona, Antoine Griezmann, Gerard Pique czy Paul Pogba.

START 23 MAJA

Mistrzostwa Świata FIFA U-20 Polska 2019 wystartują w czwartek 23 maja, kiedy to na stadionach w Łodzi (tam odbędzie się oficjalny mecz otwarcia), Bydgoszczy, Gdyni i Lublinie zostaną rozegrane pierwsze spotkania. Dzień później do gry włączą się dwa śląskie miasta: Tychy oraz Bielsko-Biała.

Faza grupowa potrwa do 31 maja i po dwóch dniach odpoczynku 16 najlepszych zespołów przystąpi do fazy pucharowej oraz walki o ćwierćfinał. Turniej zakończy się 15 czerwca meczem finałowym w Łodzi, z kolei dzień wcześniej w Gdyni odbędzie się spotkanie o brązowy medal.

oprac. ak