Sport
Fot. Radio Gdańsk/Tymek Kobiela

poniedziałek,

11 lutego 2019

13:28

Jacek Paszulewicz w "Dogrywce": Kubę będą rozliczać nie za miliony, które pożyczył klubowi, ale za gole strzelane dla Wisły

Wychowanek Polonii Gdańsk - Jacek Paszulewicz w roku 2005 w barwach Wisły Kraków zdobył swoje trzecie mistrzostwo Polski. Do drużyny wchodził wówczas 20-letni Kuba Błaszczykowski. Swoją karierę zaczynał w Zabrzu. Z kolei Górnik to był ostatni krajowy "przystanek" Jacka Paszulewicza.

Kuba potrafił dryblować z piłką przez 2 minuty. Nie potrzebował partnerów, nie przeszkadzali mu też rywale. Do Krakowa przybył z 5. ligi i od razu stał się podstawowym graczem. Europejską markę wyrobił sobie w Borussi Dortmund. Potem były nieudane transfery do Fiorentiny i Wolfsburga. 11 lutego, po 11 latach, Kuba Błaszczykowski znowu zagra w polskiej ekstraklasie.

- To będzie trudny powrót. O gestach, ratujących klub, za kilka tygodni kibice nie będą już pamiętać. Kuba będzie rozliczane za to, co wniesie na boisko, a nie za to, co wniósł do klubowej kasy. Lekko nie będzie, tym bardziej, że ostatnio praktycznie nie grał. Trening i mecz, to dwie różne historie - mówi Paszulewicz

KOLEGA I PODOPIECZNY

Jacek Paszulewicz był kolegą z boiska Piotra Stokowca i podopiecznym Adama Nawalki. Na dziś wyżej stoją akcje trenera Lechii.

- Zawsze był charakterny i uporządkowany. Efekty widać było już w Zagłębiu Lubin. W Gdańsku powinno skończyć się europejskimi pucharami - ocenia Paszulewicz.

Trudniejsze zadanie przed Nawałką. - W Górniku grał o przetrwanie. W Lechu zawsze gra się o mistrzostwo. Presja jest olbrzymia. Przy aktualnej dyspozycji i punktowym dorobku zadanie raczej niewykonalne - ocenia gość radiowej "Dogrywki" w rozmowie z Włodzimierzem Machnikowskim.

 

Posłuchaj całej rozmowy:

 

wm/mk